Hobby

Co zabrać na biwak?

Nie ma nic przyjemniejszego, niż długo wyczekiwany odpoczynek pod namiotem. Biwakowanie wśród otaczającego piękna natury pozwala zregenerować siły, a także zebrać energię na kolejne aktywności. Wybierając się pod namiot, dobrze jest odpowiednio przygotować się do tego przedsięwzięcia. Zaplanowanie wyjazdu pozwoli jak najlepiej cieszyć się z przeżywanych chwil. O czym więc musisz pamiętać, by właściwie spakować się na biwak? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Co zabrać na biwak pod namiot?

Piękno natury, bliskość zwierząt, a także życie, które wymaga odrobinę więcej inicjatywności. Oto co najpewniej spotka Cię podczas biwakowania. Bez wątpienia doświadczysz wiele niezapomnianych chwil, warto więc byś był odpowiednio przygotowany.

Odpowiednia odzież

Pierwszym elementem, niezbędnym podczas urlopu pod namiotem, jest odpowiednio skompletowana garderoba. To ważny punkt, ponieważ od tego będzie zależeć Twój ogólny komfort. Przede wszystkim sprawdź planowaną pogodę. Możesz ją również weryfikować w miarę zbliżającego się wyjazdu, to pozwoli Ci maksymalnie odpowiednio przygotować ubrania. Pamiętaj, że noce zazwyczaj są chłodniejsze, przygotowuj więc zarówno lekkie ubrania, do codziennych zmagań, ale także coś znacznie cieplejszego. Pamiętaj, że odpowiednie buty to podstawa wszystkich wędrówek. Zadbaj o to, by Twoje obuwie było wygodne. Nie zapomnij o wysokich skarpetach, dodatkowo ochronią Cię one przed kleszczami i ewentualnymi zadrapaniami. A skoro już o owadach mowa, warto również zabezpieczyć się w odpowiednie środki odstraszające.

Żywność i napoje

Kwestia żywności zależna jest od typu wyjazdu, na który się wybierasz. Prawdopodobnie w przypadku zorganizowanego biwaku, jedzenie również jest zapewnione. Jeśli tak, to zadbaj o przekąski i napoje. Pamiętaj, by zagospodarować odpowiednią przestrzeń na te produkty. Taką, która będzie niedostępna dla zwierząt. Pamiętaj także o pozostawieniu po sobie porządku – w końcu jesteś gościem w domu wszystkich zwierząt leśnych.

A może gadżety?

Zasadniczo wyjazd pod namiot kojarzyć się może z powrotem do natury. Wobec czego nie ma tam miejsca na żadną elektronikę i gadżety. Jak jest faktycznie, czy powinieneś zabrać na biwak pod namiot tego rodzaju dodatki?  Odpowiedź brzmi tak. Wszystko, co brane jest z umiarem, nie stanowi problemu. Pamiętaj, że będąc w lesie, ważne jest, by mieć kontakt z innymi osobami. Nie chodzi tu o ciągłe przesiadywanie na social mediach, a o realny kontakt w razie zagrożenia czy zgubienia drogi. Poza tym, szykując się na biwak, oczywiste jest, że warto spakować także scyzoryk i kompas. Być może wydaje się to niepotrzebne, a jednak są to takie gadżety, które nie zawiodą Cię i sprawdzą się w każdej sytuacji.

W grupie siła

Na koniec warto omówić niezbędne rzeczy podczas biwakowania z pozostałymi członkami wyprawy. Częścią przedmiotów możecie się podzielić, tak by każdy miał podobnie obciążony plecak. Wspólnymi siłami możecie w łatwy sposób przygotować idealny pakunek na biwak pod namiot, jednocześnie zapewniając sobie komfortowy i niezapomniany wyjazd.

Sprawdź też inne artykuły

More in:Hobby

1 Comment

  1. Naprawdę warto przeczytać

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.