Motoryzacja

Dlaczego warto kupić kamper? Oto argumenty, które dadzą Ci do myślenia

Od dawna chodzi Ci po głowie pomysł spróbowania karawaningu? Możesz ma już pierwsze próby za sobą i wiesz, że ta forma podróżowania bardzo odpowiada Tobie i Twoim bliskim? W takim razie naturalne jest, że zaczynasz rozważać zakup kampera – fabrycznie nowego lub z drugiej ręki. To spory wydatek, dlatego decyzja nie jest wcale taka prosta (zwłaszcza, że kampera trzeba mieć jeszcze gdzie parkować i oczywiście ponosić koszty jego serwisowania). W tym artykule znajdziesz kilka dobrych powodów, aby jednak kupić kamper na własność. Zapraszamy do lektury.

Pełna swoboda

Własny kamper to wolność w podróżowaniu. Możesz w dowolnej chwili spakować najpotrzebniejsze rzeczy i ruszyć ku przygodzie, zarówno w Polsce, jak i w innych krajach. O tym, jak wielką swobodę daje posiadanie własnego kampera, dobitnie przekonaliśmy się w okresie pandemii, kiedy karawaning przez pewien czas był właściwie jedyną dostępną opcją wyjazdów urlopowych.

Wysoki komfort podróżowania po całej Europie

Kamper znakomicie sprawdza się w dalekich podróżach. Jeśli marzysz o zwiedzeniu Włoch, Francji, Hiszpanii, Portugalii czy Chorwacji, to wiedz, że w tych krajach karawaning jest szalenie popularny. Olbrzymia dostępność kampingów, pól namiotowych czy popularnych kamper parków sprawia, że nie ma żadnego problemu z nawet spontanicznym zorganizowaniem wyprawy na drugi koniec Europy.

Motywacja do częstszych wyjazdów

Kamper bardzo ułatwia planowanie podróży, ponieważ odpada nam tutaj konieczność rezerwowania miejsc w hotelach. Współczesne kampery często są samowystarczalne, gwarantując wystarczający zapas wody i energii elektrycznej na nawet kilka-kilkanaście dni postoju, również na dziko. Tym samym właściciele kamperów zdecydowanie częściej wyjeżdżają z domu, na przykład na weekend z rodziną.

Wszystko masz pod ręką

Kamper słusznie jest nazywany „domem na kołach”. Na jego wyposażeniu jest wszystko, co potrzebne do komfortowego spędzenia urlopu, od łóżek, przez aneks kuchenny, aż po toaletę, często z pełnoprawną łazienką. Wystarczy więc zabrać ubrania na zmianę, trochę jedzenia, zatankować, uzupełnić wodę i można ruszać w drogę.

Jazda prawie jak samochodem osobowym

Dla wielu osób decydującym argumentem za zakupem kampera jest wygoda podróżowania tym pojazdem. Kampera prowadzi się niemal tak samo jak samochód osobowy czy dostawczy. Można nim rozwinąć większe prędkości w porównaniu z zestawem samochód + przyczepa. Co ważne, większość kamperów ma DMC do 3,5 tony, co oznacza, że za kierownicą może usiąść osoba posiadająca standardowe prawo jazdy kategorii B.

Zakup kampera można traktować jak inwestycję

Ceny kamperów, również na rynku wtórnym, od lat pną się w górę i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Wszystko przez modę na karawaning. Jeśli więc za jakiś czas uznasz, że jednak nie chcesz mieć dłużej kampera, to nie będzie problemu z jego sprzedażą – być może nawet za wyższą kwotę niż w momencie zakupu.

Na dłuższą metę to naprawdę może się opłacać

Karawaning jest najtańszą formą podróżowania po Polsce i Europie. W dobie bardzo wysokich cen noclegów w hotelach i pensjonatach oraz w restauracjach należy docenić fakt, że kamperem można się zatrzymać nawet na dziko, samodzielnie w nim gotować, a i ceny parcel na kempingach są dużo niższe w porównaniu z hotelami czy domkami mobilnymi.

Gdzie kupisz kamper w dobrej cenie?

Zarówno fabrycznie nowe, jak i używane kampery (w doskonałym stanie technicznym) są dostępne w HYMER Poznań, jednym z największych salonów karawaningowych w Polsce. Salon oferuje kampery renomowanych producentów, w tym Sunlight, Hymer czy Buerstner – te ostatnie możesz sprawdzić na stronie internetowej  https://hymerpoznan.pl/.

Kupując kamper w HYMER Poznań gwarantujesz sobie dostęp do fachowego doradztwa, pełną obsługę przed i po sprzedaży, możesz również skorzystać z atrakcyjnego finansowania zakupu (kredyt czy promocyjny leasing) oraz z usług serwisowych w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym.

Sprawdź też inne artykuły