Motoryzacja

Jak sprawdzić auto ze Szwecji po numerze rejestracyjnym?

Od wielu już lat Polacy bardzo chętnie sprowadzają samochody z zagranicy. Wynika to głównie z tego, iż daje to możliwość zakupu auta w bardzo dobrym stanie technicznych w atrakcyjnej cenie. Pojazdy oczywiście sprowadzane są z różnych krajów. Od pewnego jednak czasu dość dużą popularnością cieszą się auta ze Szwecji. Są to bowiem samochody w bardzo dobrym stanie, a poza tym łatwo można sprawdzić ich historię. Samo sprowadzenie pojazdu z tego kraju także nie jest trudne. Warto zatem wiedzieć, jak sprawdzić samochód ze Szwecji.

Znalezienie samochodu w Szwecji

Auta ze Szwecji cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich kierowców. Są to bowiem samochody w bardzo dobrym stanie technicznym. Pierwszym sposobem jest oczywiście kupno pojazdu w Polsce, który został już wcześniej sprowadzony. Takie auta można zakupić choćby w wielu komisach samochodowych. Drugi sposób polega na samodzielnym wyszukaniu i sprowadzeniu auta ze Szwecji. Ofert sprzedaży poszukać można na szwedzkich portalach ogłoszeniowych. Po znalezieniu interesującej oferty wystarczy skontaktować się z ogłoszeniodawcą i ustalić wszystkie szczegóły. Jest jednak i trzeci sposób, dużo łatwiejszy. Można bowiem skorzystać z usług firm zajmujących się wyszukiwaniem i sprowadzaniem samochodów ze Szwecji. Takie rozwiązanie z pewnością pozwoli na zaoszczędzenie mnóstwa czasu. Jeśli jednak decydujemy się na samodzielne sprowadzenie auta, to bardzo ważne jest dokładne sprawdzenie samochodu ze Szwecji. Jak to zrobić?

Jak sprawdzić auto ze Szwecji?

Auto ze Szwecji można dokładnie sprawdzić po numerze rejestracyjnym i można to zrobić online. Aby sprawdzić samochód, należy wejść na stronę internetową Transport Styrelsen i w puste pole wpisać numer rejestracyjny. Już po chwili wyświetlą się informacje dotyczące auta. Przede wszystkim podane są informacje o marce, modelu, silniku, kolorze, typie pojazdu, numerze VIN oraz dacie produkcji samochodu. Dodatkowo istnieje możliwość sprawdzenia ilości poprzednich właścicieli auta oraz datę zakupu przez ostatniego właściciela. Oczywiście możliwy do sprawdzenia jest także przebieg auta ze Szwecji. Jak zatem widać, możliwe jest poznanie bardzo wielu szczegółowych informacji o samochodzie przed jego zakupem. Dzięki temu taka transakcja jest bezpieczna.

Rejestracja samochodu w Polsce

Wiedząc, jaka jest historia pojazdu ze Szwecji, można podjąć decyzję o jego zakupie. Jeśli podejmie się taką decyzję i auta trafi do Polski, wówczas należy je zarejestrować. W pierwszej kolejności należy zapłacić akcyzę, na co ma się 30 dni. Konieczne jest także przetłumaczenie umowy kupna-sprzedaży oraz dowodu rejestracyjnego na język polski. Tłumaczenie wykonane musi być przez tłumacza przysięgłego. Przed rejestracją wykonać należy również przegląd techniczny. Teraz nie pozostaje już nic innego jak złożyć wniosek o rejestrację wraz ze wszystkimi dokumentami w odpowiednim urzędzie. Zwykle jest to Wydział Komunikacji w Urzędzie Miasta bądź Urzędzie Gminy.

Sprawdź też inne artykuły