Lifestyle

Alkohol na prezent dla mężczyzny – jaki wybrać?

Przy okazji zbliżających się uroczystości, jak urodziny czy imieniny prawie zawsze pojawia się problem prezentu. Największą obawą przed kupnem upominku jest jego przydatność i fakt, czy spodoba się obdarowanemu. Istnieją jednak prezenty uniwersalne, pasujące do każdej okazji oraz przyjmowane z zadowoleniem. Mężczyzna nie pogardzi butelką trunku, który najpierw ozdobi jego barek, a później wykorzystany zostanie zgodnie z przeznaczeniem. Dla osób niepijących i nieorientujących się w rodzajach alkoholu taki zakup to nie lada wyczyn. Warto więc przed wybraniem się do sklepu zasięgnąć porady i zorientować się, jaki alkohol na prezent dla mężczyzny wybrać.

Poznaj gust adresata prezentu

Przed wybraniem się na zakupy przyda się wiedza, co należy do ulubionych alkoholi danego mężczyzny. Preferencje są różne, jedni gustują w wódkach, inni wolą whisky, ale są też tacy, którzy piją wyłącznie piwo. Nie brakuje też facetów ograniczających się do wina. Wywiad z bliskimi, przyjaciółmi i znajomymi na pewno pomoże w wyborze.  Kiedy zrobisz już rekonesans i nakreślisz, jaki dobry alkohol na prezent dla mężczyzny będzie odpowiedni, zastanów się, co wybrać.

Jaki alkohol na prezent dla faceta?

Odwiedzając sklep monopolowy, możesz napotkać problem w momencie wyboru danego trunku. Mimo że wcześniej ustaliłeś, iż wybrałeś już dany rodzaj alkoholu, to stając przed regałem, gdzie widnieją dziesiątki różnych butelek, można zwątpić w powodzenie misji. Potrzebne jest zatem wsparcie i wytłumaczenie, czym np. różni się między sobą whisky.

Whisky wydaje się być jednym z najpopularniejszych prezentów dla mężczyzny. Alkohol, który smak zawdzięcza długiemu leżakowaniu w drewnianych beczkach, można podzielić ze względu na kraj pochodzenia. Smak każdego znacząco się różni, dlatego jeśli zdecydujesz się na prezent w postaci tego alkoholu, dobrze, byś wiedział, który z nich będzie najbardziej odpowiedni. Wyróżnia się szkocką, irlandzką, amerykańską, japońską, walijską czy kanadyjską. Jeśli szukasz alkoholu na prezent dla mężczyzny, to whisky idealnie wpasowuje się w tę kategorię.

Wódka to alkohol stanowiący element kultury w krajach słowiańskich. Jest nieodzownym elementem niemal każdej imprezy rodzinnej, dlatego wybranie jej na prezent nie stanowi złego pomysłu. Sklepowe półki pełne są wódek tworzonych ze zbóż lub ziemniaków.

Wino rzadko kojarzy się z prezentem dla faceta. Alkohol ten zazwyczaj wręcza się kobietom, choć są mężczyźni, którzy nie pogardzą butelką wysokiej jakości trunku.

Obecnie browary, szczególnie te małe i mniej znane, mają w swojej ofercie wyroby, które sposobem produkcji i smakiem znacznie różnią się od komercyjnych produktów. Zestaw takich piw będzie doskonałym prezentem dla amatora złocistego trunku.

Alkohol na prezent dla faceta – co wybrać?

W tej kategorii prezentów wyróżniają się whisky, wódka czy zestaw piw. Niekoniecznie dobrze dobranym upominkiem będą trunki, które bardziej kojarzą się z kobietami, takie jak wino, likiery czy gotowe drinki. Nie podlega jednak dyskusji, że alkohol na prezent dla faceta to niemal zawsze strzał w dziesiątkę.

Sprawdź też inne artykuły