Moda

Spinki do mankietów – jakie wybrać i jak założyć?

Każdy mężczyzna preferujący formalny ubiór musi mieć spinki do koszuli. To wręcz obowiązkowy dodatek. Dodają one jeszcze większej elegancji. Na rynku dostępny jest oczywiście bardzo szeroki wybór różnych modeli spinek do mankietów. Warto zatem wiedzieć, czym się kierować przy ich wyborze, jak je prawidłowo założyć oraz na jaką okazję.

Do jakiej koszuli zakładać spinki?

Spinek do mankietów nie powinno zakładać się do każdego typu koszuli. Pasują one przede wszystkim do koszul eleganckich, smokingowych, wizytowych oraz frakowych. Ważna zasada jest taka, że koszula, do której chce się założyć spinki, nie powinna mieć guzików przy mankiecie. Koszula posiadać powinna jedynie pojedynczy lub podwójny, usztywniony mankiet. Jeśli koszula ma podwójny mankiet, wówczas konieczne jest zawinięcie ich na pół w taki sposób, aby otwory na spinki się pokrywały. Warto jeszcze podkreślić, że koszula, do której chce się założyć spinki, nie powinna mieć kieszonki na klatce piersiowej.

Jak zakładać spinki do mankietów?

Samo zakładanie spinek do mankietów nie jest skomplikowane. Po zapięciu spinka powinna przechodzić przez oba końce mankietu. Pamiętać trzeba, aby spinki noszone były zapięciem do wewnątrz. Dobrym rozwiązaniem jest dopasowanie konkretnego modelu spinek do kształtu mankietów przy koszuli. Spinki zaokrąglone, owalne noszone powinny być do mankietów ściętych na okrągło i bez wyraźnych kantów. Dzięki temu spinki nawiązywać będą do kształtu mankietów. W przypadku kanciastych rękawów wybrać można każdy model spinek.

Rodzaje spinek do mankietów

Chcąc odpowiedzieć na pytanie, jak zakładać spinki do koszuli, pochylić trzeba się jeszcze nad tematem różnych rodzajów spinek do mankietów. Te różnią się bowiem od siebie kolorem i materiałem, z którego zostały wykonane. Najpowszechniej spotkać można się ze spinkami metalowymi. Do ich produkcji stosuje się jednak jeszcze srebro i złoto. Dodatkowo spinki różnią się także swoim wypełnieniem. Często spotkać można wnętrze spinek w takich kolorach jak granat, czerwień czy niebieski. Wybór jest bardzo szeroki.

Motywy spinek do mankietów

Co ciekawe, na rynku dostępne są także spinki do mankietów z różnymi motywami. Bardzo popularne są spinki z grawerem. Najczęściej wybierane są na prezent. Dziś na spinkach wygrawerować można niemal wszystko. Może być to imię, data bądź jakiś znak. Dlatego spinki z grawerem do świetny pomysł na prezent przy niemal każdej okazji. Oczywiście taki prezent sprawdzi się pod warunkiem, że osoba nim obdarowana w ogóle nosi koszule ze spinkami. Każda osoba, która preferuje noszenie spinek na pewno ma w czym wybierać. Co ciekawe, spinki dobrać można także do swojego hobby. Przykładowo pasjonaci motoryzacji wybrać mogą spinki do mankietów Alfa Romeo, spinki do mankietów Audi czy spinki do mankietów Mercedes. Znajdzie się coś również dla fanów piłki nożnej, np. spinki do mankietów FC Barcelona. Jak zatem widać, niemal każdy mężczyzna może dobrać takie spinki do mankietów, które idealnie odpowiadać będą jego potrzebom i oczekiwaniom.

Sprawdź też inne artykuły