Uroda i zdrowie

Spalacze tłuszczu – poznaj naturalne spalacze tłuszczu!

Niejedna osoba szuka skutecznych sposób na redukcję tkanki tłuszczowej. Warto w tym celu skorzystać z produktów, które powszechnie występują w naturze. Są zdrowe i co ważne, niedrogie. Dlatego naturalne spalacze tłuszczu to zdecydowanie lepsze rozwiązanie w porównaniu z różnymi produktami farmaceutycznymi. Przede wszystkim naturalne produkty pozbawione są wszelkich podejrzanych substancji. Jakie zatem naturalne produkty spalające tłuszcz warto stosować?

Imbir, cynamon i kurkuma

Mówiąc o naturalnych spalaczach tłuszczu, warto zacząć od imbiru, który bardzo korzystanie wpływa na przewód pokarmowy. Pobudza wydzielanie enzymów trawiennych i neutralizuje kwasy żołądkowe. Poza tym imbir ma oczywiście nieocenione właściwości spalające tłuszcz. W związku z tym, że rozgrzewa on organizm, a przez to wywołuje wzrost termogenezy, to przyspiesza przemiany metaboliczne. Pod wpływem działania imbiru metabolizm działa na nieco wyższych obrotach, a tym samym szybciej spala tkankę tłuszczową. Obok imbiru wskazać należy także na cynamon. To kolejny naturalny spalacz tłuszczu. Tak jak imbir, przyspiesza ona przemianę materii. Co więcej, cynamon hamuje nagłe przypływy apetytu, a to oznacza, że je się po prostu mniej. Poza tym sprawia, że tłuszcz w organizmie odkłada się w mniejszym stopniu. Oprócz imbiru i cynamonu naturalnym spalaczem tłuszczu jest również kurkuma. Zmniejsza ona leptynoodporność, która sprawia, że ma się większy apetyt. Mniejszy apetyt to mniej spożytego jedzenia, a tym samym mniejsze przybieranie na wadze. Istotne jest jednak to, że kurkuma ogranicza rozrost komórek tłuszczowych i pomaga w ich usunięciu.

Zielona, czerwona i czarna herbata

Wymieniając produkty, które spalają tłuszcz, na pewno trzeba wskazać na zieloną i czerwoną herbatę. Zielna herbata zawiera kofeinę, której jedną z cech jest to, przyspiesza ona przemianę materii. Zielona herbata jest skuteczna, zwłaszcza jeśli chodzi o spalanie tłuszczu z okolic brzucha. Dzięki temu, że usuwa toksyny z organizmu, to jest również skuteczna w walce z cellulitem. Z kolei czerwona herbata pobudza perystaltykę jelit, co powoduje wydzielanie się soków trawiennych. Poza tym zwiększa biosyntezę tłuszczu oraz hamuje jego nadmierne odkładanie. Produkty spalające tłuszcz to nie tylko zielona i czerwona herbata, ale również czarna. Przez to, że zawiera ona kofeinę, to przyspiesza przemianę materii. Dzięki przyspieszonemu metabolizmowi tkanka tłuszczowa spalana jest znacznie szybciej. Jednak, aby tak było, pita powinna być bez cukru i mleka.

Czosnek i pieprz kajeński

Odpowiadając na pytanie, co najlepiej spala tłuszcz, warto wspomnieć jeszcze o czosnku i pieprzu kajeńskim. Czosnek na właściwości rozgrzewające. Dzięki temu przyspiesza spalanie tłuszczu. Natomiast pierz kajeński dzięki zawartości kapsaicyny powoduje wzrost termogenezy oraz hamuje apetyt. Jak zatem widać, jest sporo naturalnych produktów, które są skuteczne w spalaniu tłuszczu. Jak wspomniano na początku, jedzenie spalających tłuszcz naturalnych produktów to znacznie lepsze rozwiązanie w porównaniu z korzystaniem ze sztucznych preparatów farmaceutycznych.

Sprawdź też inne artykuły

1 Comment

  1. Dziś rzadko się zdarzają takie teksty jak ten

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.