Uroda i zdrowie

Skuteczny sposób na zakola – jak się pozbyć?

Zakola, czyli pierwsze objawy łysienia mogą pojawić się dość szybko, bo już około 20 roku życia. Czym tak właściwie są zakola? To przestrzenie w części skroniowo-czaszkowej, na których nastąpiło przerzedzenie się włosów lub ich całkowita utrata. Wraz z upływającym czasem obszar ten zaczyna się powiększać. To prowadzi co pogorszenia wyglądu, a tym samym samopoczucia. Najczęściej zakola u mężczyzn zaczynają pojawiać się około 35 roku życia. Dla wielu panów to niemały problem. Są jednak skuteczne sposoby na radzenie sobie z zakolami.

Domowe sposoby na zakola

Odpowiadając na pytanie, jak się pozbyć zakoli, zacząć można od domowych sposobów. Przede wszystkim dbać należy o właściwą pielęgnację włosów. Istotna jest również prawidłowa dieta. To jednak głównie działania profilaktyczne. Jeśli już zakola zaczną się pojawiać, to stosować warto domowe maseczki odżywiające, które w znaczący sposób poprawić mogą stan włosów. Przykładem może być tu maseczka z oleju rycynowego. Ten pobudza bowiem włosy do wzrostu i ma wpływ na ich zagęszczenie. Bardzo dobrze radzi sobie z chorobami skórnymi oraz świetnie nawilża skórę głowy.

Preparaty na zakola

Dobry sposób na zakola to również stosowanie specjalnych preparatów przeznaczonych właśnie na zakola. Na rynku dostępne są zarówno szampony, odżywki, jak i nawet tabletki. To, co łączy te produkty to fakt, że zawierają one w swoim składzie zioła stymulujące porost włosów bądź hormony stabilizujące gospodarkę hormonalną organizmu. Warto wiedzieć, że za łysienie odpowiadają również właśnie hormony. Dotyczy to zwłaszcza łysienia androgenowego. Wśród dostępnych na rynku produktów warto szukać takich, które zawierają w swoim składzie minoksydyl. To substancja znakomicie stymulująca meszki włosowe.

Zmiana fryzury

Często okazuje się, że domowe bądź farmakologiczne sposoby nie przywrócą już utraconych włosów. Wówczas sposobem na zakola u mężczyzn może być po prostu zmiana fryzury. Na pewno jest to dobre sposób na to, aby zakryć zakola. To świetne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku panów posiadających gęste włosy. Można je inaczej zaczesać lub dokonać odpowiedniego cięcia w celu zakrycia zakoli.

Zabiegi trychologiczne

Wiele osób jest zdania, że najskuteczniejszy sposób na zakola to zabieg trychologiczny. Jest w tym dużo racji, zwłaszcza jeśli inne sposoby nie przynoszą rezultatów. Takim zabiegiem często bywa po prostu przeszczep włosów. W celu jego wykonania pobierane są meszki włosowe z jednego miejsca i przenoszone na miejsce wyłysiałe. Inny, skuteczny sposób na zakola to mezoterapia. Stosuje się również grzebień laserowy, kriomasaż oraz terapię UVA/UVB/PUVA.

Jak widać, istnieje przynajmniej kilka sposobów, które skutecznie pomóc mogą z poradzeniem sobie z problemem, jakim są zakola. Ich pojawienie się wcale nie musi zatem oznaczać końca świata. Warto w tym momencie po prostu zastosować się do powyższych wskazówek. Na pewno będą one pomoce, a problem z zakolami znacznie zredukowany.

Sprawdź też inne artykuły