Technologia

Opaska Mi Band – jak zresetować?

Opaska Mi Band to niezwykle popularne rozwiązanie, jakie daje nam wygodę każdego dnia. Doceniają ją osoby aktywne, które jednocześnie chcą uzyskać wiele informacji o swoim trybie życia. Producent oferuje szereg dodatkowych funkcji, jakie dodatkowo nas zadowolą. Jakie zalety ma opaska Mi Band 4? Dlaczego warto na nią postawić? Jak zresetować opaskę Xiaomi? O czym warto pamiętać?

Opaska Mi Band 4

Opaska Xiaomi nie bez powodu cieszy się tak dużym zainteresowaniem na rynku. Pomoże nam zaplanować aktywność fizyczną, zmierzy jakość snu, czy poinformuje o ważnym telefonie. To jedynie niektóre z zalet, jakie posiada produkt. Nie dziwi zatem fakt, że po opaski Mi Band sięgają osoby w każdym wieku, a nowe wersje cały czas są rozchwytywane. Okazuje się, że cała seria opasek Mi Band pochodzi od chińskiego producenta Xiaomi. Fani smartbandu doceniają doskonały stosunek ceny do jakości, a najbardziej zagorzali zwolennicy wykupują każdą nową wersję, ciesząc się innowacjami. Xiaomi cały czas poszerza ofertę, zaskakując odbiorców na każdym kroku. Najnowsze wersje odznaczają się z pewnością doskonałą jakością i przydatnością w użytkowaniu na co dzień. Użytkownicy zastanawiają się, jak zresetować opaskę Mi Band 5, zwłaszcza gdy dojdzie do jakiejś małej awarii. Na szczęście czynności te są łatwe i pozwolą na nowo korzystać z urządzenia.

Jak zresetować Mi Band 4?

Odpowiadając na pytanie, jak zresetować opaskę Mi Band 4, warto poznać dwa sposoby zresetowania sprzętu. Pierwsza opcja to zresetowanie bezpośrednio z poziomu opaski, za pomocą ekranu dotykowego. W tym przypadku czynności są następujące:

  • Stuknij w ekran Mi Band, aby go wybudzić.
  • Przesuwaj palcem w górę ekranu, wybierając „More”.
  • Przewijaj ekran, aż trafisz na „Settings”.
  • Przewijaj ekran do opcji „Factory Reset”, stuknij w nią i potwierdź reset opaski.

Nieco innym rozwiązaniem jest przywrócenie opaski do ustawień fabrycznych, poprzez podłączenie jej do smartfona. W celu zresetowania Mi Band 4, trzeba włączyć Bluetooth i otworzyć aplikację Mi Fit. Następnie wejdźmy w swój profil i wybierzmy opaskę Mi Band 4. Na dole listy dostępnych opcji znajdziemy „Rozłącz” – trzeba potwierdzić swoją decyzję. Kiedy odłączymy urządzenie, aplikację można odinstalować. To pozwoli automatycznie przywrócić Mi Band do pierwotnego stanu. W celu dalszego użytkowania musimy ponownie połączyć opaskę ze smarfonem.

Jak zresetować opaskę Mi Band 5?

Okazuje się, że zresetowanie opaski Mi Band 5 wygląda dokładnie tak samo, jak powyżej przedstawione czynności. Z tym zadaniem powinien sobie poradzić każdy odbiorca, nawet jeśli nie do końca zna się na nowinkach technologicznych. Podsumowując warto stwierdzić, że zresetowanie opaski Xiaomi jest bardzo łatwe i sprawne. Można to wykonać za pomocą aplikacji lub bezpośrednio, z poziomu paski. Użytkownicy wykonują reset z kilku powodów. Może to być chęć korzystania od nowa z opaski, bez żadnych zapisanych danych, czy też jakieś małe usterki urządzenia. Opaska Mi Band 4 i Mi Band 5 jest niezwykle ceniona na rynku.

Sprawdź też inne artykuły