Technologia

Najlepsze darmowe antywirusy – jaki najlepszy darmowy antywirus?

Darmowe antywirusy cieszą się sporą popularnością wśród wielu osób. Ochrona Windows nie zawsze jest wystarczająca, a płatne rozwiązania sporo nas będą kosztować. Jaki darmowy antywirus wybrać? Jaki antywirus darmowy spełni nasze oczekiwania? O czym warto pamiętać?

Ochrona antywirusowa

Zastanawiając się, jaki najlepszy darmowy antywirus da nam wygodę, warto poznać zalety ochrony komputera. Wirusy aktualnie nie tylko uszkadzają system, lecz także kradną dane i blokują użytkownikowi dostęp do nich w celu wymuszenia okupu. Zamierzeniem ataku jest zysk hakera. Dobrym pomysłem jest zatem postawienie na nowoczesne antywirusy, które ochronią nas przed ryzykiem ataku hakerskiego. Nie zapominajmy o tym, że najlepsze darmowe antywirusy sprawdzają się wystarczająco w środowisku domowym. Nie zawsze warto płacić za dodatkowe funkcje.

Jaki najlepszy darmowy antywirus?

Najlepsze darmowe antywirusy mają wiele zalet. Na uwagę zasługuje przykładowo Panda Free Antivirus. To podstawowa wersja antywirusa, jaka została stworzona przez firmę Panda Security. Działanie bazuje na chmurze antywirusowej producenta i zasobach dostępnych na bezpiecznych serwisach Pandy. To z kolei sprawia, że nie spowolni się pracy swojego sprzętu i nie wykorzysta wielu zasobów. Panda Dome zapewni nam dobre zabezpieczenie w czasie rzeczywistym. Posiada monitor działający w systemie procesów, skaner na żądanie i opcję tworzenia nośnika ratunkowego USB.

Najlepsze darmowe antywirusy

Kolejny popularny antywirus za darmo to Avast Free Antivirus. Jest to program cały czas rozwijany przez czeską firmę Avast. Daje nam ochronę plików przed wirusami, szpiegującymi oprogramowaniami i innymi zagrożeniami. Zapewnia osłonę poczty, przeglądarki, kontrolę bezpieczeństwa Wi-Fi, antywirusowy dysk ratunkowy czy też funkcję monitorowania zachowania uruchamianego programu. Pewnym minusem są tutaj reklamy i powiadomienia. Jeżeli chodzi jednak o ochronę komputera, taka opcja dobrze się sprawdzi.

Kolejną darmową propozycją jest Kasperski Free. To bezpłatna i podstawowa wersja programu antywirusowego rosyjskiej firmy. Zapewnia ochronę przed spyware, wirusami, phishingiem i niebezpiecznymi stronami internetowymi. Ponadto skorzystać można tutaj z osłony poczty i funkcji automatycznie blokującej pobieranie plików niebezpiecznych. Plusem jest dobra ochrona na poziomie podstawowym. W trakcie instalacji programu można wyrazić zgodę na instalację dodatku, jaki ma służyć do zarządzania hasłami.

Ochrona własnych plików i działania w sieci jest w dzisiejszych czasach bardzo ważna. Cały czas słyszymy o wirusach i atakach hakerskich, które wpływają na kradzież danych i ważnych dokumentów. W tym przypadku nieocenione są programy antywirusowe, z jakich skorzystamy także za darmo. Na uznanie zasługują przykładowo Kasperski Free, Avast Free Antivirus, czy też Panda Free Antivirus. W domowych warunkach takie rozwiązania bardzo dobrze spełnią swoje zadania. Pewne jest to, że ochrona własnego sprzętu to fakt, o jakim nie należy zapominać. Utrata danych może bowiem przysporzyć wiele problemów.

Sprawdź też inne artykuły