Lifestyle

Jakie pytania można zadać przyjacielowi?

Musisz przyznać, że żyjemy w szalonych czasach. Nasi dziadkowie mogą z zazdrością spoglądać na wszystkie możliwości, które otwiera przed nami gospodarka wolnorynkowa. Nowe ubrania, samochody lub wyjazdy na wakacje. Wszystko to możemy kupić i praktycznie z dnia na dzień cieszyć się z nowego gadżetu lub ciekawej wycieczki. Z drugiej strony jednak starsze pokolenie podkreśla, że i owszem, fajnie jest móc wszystko kupić, ale żeby mieć z czego zapłacić, należy wcześniej mocno się napracować. I właśnie tempo życia, które większość z nas prezentuje to minus XXI wieku.

Zagrożenia współczesnych relacji

Pędzimy do przodu, często nazywając sami siebie „szczurami”, biorącymi udział w wyścigu, którego meta znajduje się za niewidocznym wzniesieniem. Część z nas nigdy nie jest w stanie do niej nawet dobiec, stawiając sobie niemal każdego dnia nowe wyzwania. Cierpi na tym nie tylko nasza relacja z bliskimi, ale i zdrowie psychiczne. Na szczęście każdy z nas, bez znaczenia w jak trudniej sytuacji się znalazł, może liczyć na pomoc. Pomoc, która często jest na wyciągnięcie ręki, nic nie kosztuje, a działa lepiej niż niejedna rozmowa z psychologiem. Ową pomocą jest przyjaciel lub przyjaciółka, z którymi możemy szczerze porozmawiać. I o ile w przypadku kobiet takie rozwiązanie zostaje często stosowane, to w przypadku mężczyzn, trudne pytania dla przyjaciela traktowane są jako oznaka słabości. Jest to oczywiście bardzo duży błąd i pewna zmora naszych czasów. Trudne bądź wstydliwe pytania do kolegi, które zadajemy, świadczą o naszej dojrzałości i odwadze.

Jakie pytania można zadać koledze?

 Nie bez powodu w znanym na całym świecie teleturnieju „Milionerzy” jednym z kół ratunkowych był „telefon do przyjaciela”. Według twórców wspomnianego programu rozmowa z kimś bliskim, komu można zaufać i w kogo wiedzę jesteśmy w stanie uwierzyć i na jej podstawie zaryzykować swoją wygraną, była sposobem, na który warto stawiać. W naszym przypadku pasuje bardziej stwierdzenie „pytania do przyjaciela”. Zasada jest jednak w obu przypadkach taka sama: rozmowa z kimś, komu ufamy, ma za zadanie pomóc nam w rozwiązaniu problemów, które nas trapią. Jeśli masz zatem problem, z którym mierzysz się od dłuższego czasu bądź dylemat, jaką decyzję podjąć w ważnej dla Ciebie sprawie, to zaufanie bliskiej Ci osobie będzie najlepszym wyjściem.

Przyjaciel, z którym znasz się wiele lat, na pewno zrozumie Cię lepiej, niż niejedna obca osoba. Dużym plusem jest to, że w przyjacielskich relacjach nie ma czegoś takiego jak: „podchwytliwe pytania dla chłopaka” lub „pytania, których nie można zadać”. W szczerej rozmowie z osobą, której bezgranicznie ufamy, nie ma barier. Nie ma granic, które mogą nas zablokować. Na tym polega właśnie posiadanie bliskiej osoby, której można zaufać, zwierzyć się jej ze wszystkich problemów i na końcu móc powiedzieć, że „wyrzucenie z siebie” negatywnych emocji bądź obaw było dobrą decyzją!

Sprawdź też inne artykuły