Hobby

Jaką kosiarkę spalinową kupić? Kosiarki spalinowe – ranking

Każdemu zależy, aby jego ogród wyglądał jak najbardziej okazale. Jednym z ważnych elementów jest trawnik. Jego prezencja w dużej mierze zależy od rodzaju użytej mieszanki traw, ale również nawożenia. Jak się jednak okazuje, kluczowym aspektem będzie również przycinanie trawnika. Do tego niezbędna może się okazać kosiarka. Pomimo dużej dostępności sprzętu na rynku, to wybór nie zawsze jest prosty. Jaką kosiarkę spalinową kupić? Podczas zakupu musimy kierować się kilkoma ważnymi czynnikami. Dzięki temu koszenie trawy nie będzie się nam tylko kojarzyć z obowiązkiem, ale będzie przebiegało sprawnie.

Kosiarka spalinowa – na zwrócić uwagę?

Jaką kosiarkę spalinową kupić? Aby dokonać właściwego wyboru, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim, dobierając sprzęt, powinniśmy dostosować go do wielkości trawnika. Od tego będzie zależeć jego moc silnika. Ponadto trzeba wybrać moment obrotowy, który im większy, tym łatwiej sobie poradzi z dość wysoką i gęstą trawą. Kolejnym ważnym aspektem jest rodzaj silnika. Może być on dwusuwowy lub czterosuwowy. Pierwszy z nich sprawia, że sprzętem można swobodnie manewrować. Jednak jest on również dość głośny i spala więcej paliwa. Odwrotnie będzie w przypadku silnika czterosuwowego. Mimo to tego typu kosiarka nie sprawdzi się na nierównym terenie, a manewrowanie nią będzie dość problematyczne.

Oprócz tego szczególną uwagę należy zwrócić, czy urządzenie posiada napęd na koła. Jeśli tak, to będzie kosiarka samojezdna, którą wystarczy tylko kierować bez uciążliwego pchania. Sprawia to, że sama czynność koszenia staje się zdecydowanie łatwiejsza i przyjemniejsza, a także nie męczy. Zaleca się również wybór kosiarek o możliwości kilkustopniowej regulacji wysokości cięcia trawy. Dzięki temu będzie można dostosować koszenie pod własne potrzeby. Kolejnym ważnym kryterium jest multifunkcjonalność sprzętu. Najlepiej, aby kosiarka posiadała kosz na trawę, a także możliwość mulczowania, czyli rozdrabniania skoszonych roślin na nawóz.

Kosiarki spalinowe – ranking

Aby ułatwić wybór, stworzyliśmy ranking kosiarek.

  1. Kosiarka Makita PLM4628N

Spalinowa kosiarka Makita posiada czterosuwowy silnik, który jest dość cichy i oszczędny w spalaniu paliwa. Pozwala na regulację poziomu wysokości koszenia, dzięki 7-stopniowej regulacji. Ponadto korzystanie z niej nie męczy, dzięki możliwości samojeżdżenia.

  1. Kosiarka NAC UR-LS48625E

To kolejna kosiarka z napędem i górnozaworowym silnikiem marki Briggs&Stratton. Dodatkowo zawiera kosz na trawę, a także funkcję mielenia z możliwością mycia obudowy.

  1. Kosiarka NAC LP40-79-PL-SB 79,9cc

Na trzecim miejscu w naszym rankingu znalazła się kosiarka spalinowa bez napędu. Wyróżnia się bezawaryjnością, a także dużą oszczędnością spalania paliwa.

  1. Kosiarka Riwall 51CM 9w1 Z Napędem 5190

Maszyna do koszenia marki Riwall posiada napęd na koła, który ułatwi nam pracę. Ponadto posiada takie funkcje, jak zbieranie trawy do kosza czy mulczowanie jej na nawóz.

  1. Kosiarka GERMAN TB51S11

Sprzęt skradł serce wielu konsumentów czterosuwowym i bardzo mocnym bezawaryjnym silnikiem. Oprócz tego posiada wysoki moment obrotowy, który pozwala na skoszenie nawet bardzo wysokiej i bardzo gęstej trawy.

Oto kilka najlepszych kosiarek spalinowych, z których zakupu z pewnością będziecie zadowoleni.

Sprawdź też inne artykuły

More in:Hobby

1 Comment

  1. warto było poświęcić tutaj czas – świetny wpis

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.