Lifestyle

Jaką kamerkę samochodową kupić? – ranking

Kamerka samochodowa to przydatne urządzenie, jakie jest cenione przez wielu kierowców. Okazuje się, że na rynku znajdziemy sporo ciekawych rozwiązań, które z pewnością przypadną nam do gustu. Jaka kamerka samochodowa jest godna uwagi? O czym pamiętać podczas doboru? Czym się kierować? Jaką kamerkę samochodową kupić?

Najlepsza kamerka samochodowa

Najlepsza kamerka samochodowa to taka, jaka spełnia nasze wymogi i cechuje się wieloma funkcjami. Podczas doboru pamiętajmy o rozdzielczości, jaka bazuje na minimalnej wartości 720p. Warto zauważyć, że im wyższa rozdzielczość, tym lepsza jakość obrazu. Kolejna kwestia to fakt, że urządzenie obsługuje zewnętrzna karty SD lub dysponuje sporą pamięcią wewnętrzną. Kamera samochodowa powinna mieć szeroki kąt widzenia, tak aby na nagraniu znalazły się co najmniej dwa pasy jezdni. Nowoczesnym dodatkiem jest czujnik ruchu, jaki uruchamia się wtedy, gdy auto rusza z miejsca. Nie zapominajmy o module GPS, dzięki czemu zapisywana jest aktualna prędkość i przejechana trasa. Co ciekawe, przedmiot może mieć własny akumulator, dlatego nie trzeba martwić się podłączaniem urządzenia do zewnętrznego zasilania. Standardowo producenci oferują urządzenia z wyświetlaczem o przekątnej 2-3 cale. Odpowiadając zatem na pytanie, jaką kamerkę samochodową kupić, warto wziąć pod uwagę powyższe kwestie. Dzięki temu postawimy na urządzenie funkcjonalne i nowoczesne.

Kamera samochodowa –  ranking

Podczas zakupu kamerki do auta, trzeba pamiętać o nowoczesnych modelach, jakie dadzą nam komfort każdego dnia. Na uwagę zasługują następujące kamerki samochodowe:

  • Prido i7 pro – to kamerka polskiej marki, jaka cechuje się niewielkimi rozmiarami. Wideorejestrator ma wiele możliwości, które z pewnością doceni kierowca. Plusem jest przykładowo innowacyjny wyświetlacz, dobra rozdzielczość nagrań wideo, kąt widzenia 150 stopni, czy format zdjęć i wideo JPEG i MOV.
  • Mio MiVue C570 – to niezwykle ciekawe rozwiązanie, jakie cieszy się coraz większym uznaniem na rynku. W tym przypadku skorzystamy z filmów jakości Full HD, z zachowaniem nagrań dziennych i nocnych. W urządzenie jest wbudowany GPS, jaki daje nam informacje o prędkości, lokalizacji, ostrzega nas przed radarami i posiada tryb parkingowy.
  • Mio MiVue C540 – to urządzenie, jakie kosztuje nieco mniej od poprzedniej propozycji. Wypada bardzo dobrze na tle innych urządzeń o tej samej cenie. Użytkownik skorzysta z przydatnej funkcji nagrywania, uruchamiania kamery, czujnika wstrząsów, czy trybu foto.
  • 70mai Pro Plus A500S to obecnie jeden z najpopularniejszych modeli wideorejestratorów na rynku. Zapłacimy za niego do 500 złotych, korzystając z wielu udogodnień. Atutem jest z pewnością wbudowany GPS, asystent ADAS, WDR, czy nagrywanie pętli i tryb parkingowy. Nie dziwi zatem fakt, że urządzenie cieszy się uznaniem wśród kierowców.
  • Viofo A119-G V3 – to kolejna ciekawa opcja, za jaką zapłacimy stosunkowo niewiele. Oferuje nagrania z przodu pojazdu, których jakość jest bardzo dobra. Producent oferuje też nagranie poklatkowe, czujnik wstrząsów, moduł GPS, opcję automatycznego wyłączania i włączania, nagrywanie w pętli, czy sygnalizację dźwiękową w przypadku braku nagrywania.

Sprawdź też inne artykuły