Lifestyle

Jak szukać tanich hotelów pracowniczych w Niemczech?

Obecnie coraz więcej Polaków decyduje się na wyjazd zarobkowy za granicę kraju. Wiąże się to zwykle z większymi zarobkami, które można tam osiągnąć. Cały czas jednym z chętniej wybieranych destynacji są Niemcy. Wielu Polaków decyduje się na wyjazd do tego kraju głównie ze względu na niewielką odległość. Wyjazd zarobkowy wiąże się jednak z koniecznością zapewnienia sobie miejsca noclegowego. Czasami koszty te pokrywa pracodawca, jednak w znacznej większości przypadków pracownik musi sam zadbać o znalezienie odpowiedniego miejsca noclegowego. Jaki jest więc najlepszy sposób na znalezienie hotelu pracowniczego w Niemczech?

Pokoje pracownicze w Niemczech — Monteurzimmer

Monteurzimmer to obecnie najchętniej wybierana forma noclegów pracowniczych. Jest ona najprostsza i, co najważniejsze, najtańsza. Polega ona na wynajmowaniu pokoju w prywatnych domach lub mieszkaniach, czy w robotniczych domach noclegowych. Pokoje takie bardzo często znajdują się również w ofercie pracy wyjazdowej. Polega to na tym, że pracodawca, zatrudniając pracownika, zapewnia mu także nocleg w ramach Monteurzimmer. Nie oznacza to jednak, że z takiej formy nie może skorzystać również osoba prywatna.

Monteurzimmer to najczęściej mieszkania wieloosobowe. W ofertach na różnych stronach internetowych można spotkać ofert dla nawet sześciu osób. Są jednak dostępne również pokoje jednoosobowe, jednak w tym przypadku są one zwykle droższe. Przy wyborze ofert należy też zwracać uwagę na wyposażenie. Niestety, niska cena za Monteurzimmer wiąże się zwykle z niskim poziomem dostępnego wyposażenia. Kuchnia oraz łazienka są zwykle wspólne, a dostęp do telewizji, internetu czy radia, zależy zwykle od konkretnego ogłoszenia. Pokoje pracownicze w Niemczech w postaci Monteurzimmer zwykle nie wiążą się z zameldowaniem. Dzieje się tak jednak tylko w sytuacji, gdy pracownik przebywa w mieszkaniu krócej niż trzy miesiące i dwa tygodnie. W przypadku dłuższego pobytu wynajmujący ma obowiązek zameldować się w najbliższym urzędzie. Najlepszym miejscem do szukania Monteurzimmer jest internet. Na stronie wystarczy wpisać miasto, w którym pracownik poszukuje noclegu i wybrać najbardziej interesującą ofertę.

Tanie hotele pracownicze w Niemczech

Innym rozwiązaniem jest również Ferienwohnung. Są to mieszkania na wakacje, udostępniane głównie turystom. Jednak pracownicy także mogą skorzystać z takiej formy noclegu. Ferienwohnung to zwykle niewielka kawalerka wydzielona w domu. Działa to podobnie jak Monteurzimmer. Ceny są jednak wyższe, ale cały czas konkurencyjne, porównując je do noclegu w hotelu. W tym przypadku pracownik ma więcej prywatności, posiada osobistą łazienkę oraz kuchnię. Jest to także świetne rozwiązanie, jeżeli pracownik do Niemiec postanowi wybrać się z rodziną. Cena za nocleg zależy przede wszystkim od długości wynajmu. Najdrożej będzie zwykle w sezonie. Jest to spowodowane tym, że Ferienwohnung to nocleg przeznaczone głównie dla letników.

Tanie noclegi dla pracowników w Niemczech — schroniska i hostele

Tanie pokoje hotelowe w Niemczech to nie tylko Monteurzimmer czy Ferienwohnung. Bardzo dobrym pomysłem na znalezienie kwatery w rozsądnej cenie jest schronisko młodzieżowe. Dużą zaletą tej formy jest śniadanie, nie jest też istotne, jaki wiek ma zainteresowana osoba. Jedynym warunkiem, jaki musi spełnić pracownik jest zostanie członkiem Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Niemczech.

Inną opcją jest również hostel. Podobnie jak w hostelach w Polsce, do wyboru są pokoje wieloosobowe ze wspólną łazienką oraz kuchnią na korytarzu. Hostel to naprawdę bardzo dobry pomysł na tanie noclegu dla pracowników w Niemczech. Ich cena jest bardzo korzystna, a w niektórych przypadkach może być nawet niższa niż ta w ramach Monteurzimmer. Ponadto pracownik ma tu zapewnione śniadanie oraz gorące posiłki, co stanowi dużą przewagę nad innymi formami noclegów. Hostel może więc być dobrym pomysłem na rozpoczęcie pracy w Niemczech, zwłaszcza w sytuacji, gdy w pokoju pracownik będzie spędzał mało czasu.

Sprawdź też inne artykuły