Moda

Jak podwinąć rękawy w koszuli męskiej?

Wielu mężczyzn uwielbia nosić koszule. Nie tylko do pracy, czy na specjalne okazje, ale także na co dzień. Zdarza się czasem tak, że pojawia się potrzeba podwinięcia rękawów w koszuli. Może to się choćby zdarzyć w gorący letni dzień. Warto zatem wiedzieć, kiedy rękawy w koszuli mogą być podwinięte oraz jak zrobić to w sposób prawidłowy, aby nadal prezentować się elegancko.

Podwinięte rękawy w koszuli – kiedy można to zrobić?

Często panowie zastanawiają się, czy podwijanie rękawów w koszuli w ogóle wchodzi w grę. Mowa tu o tym, czy po takim zabiegu nadal będzie się wyglądać modnie. A może w męskiej koszuli w ogóle nie powinno się podwijać rękawów? Oczywiście podwijanie rękawów jest jak najbardziej możliwe i zgodne z zasadami mody. Pamiętać jednak trzeba, że w podwinięcie rękawów to dobry sposób na to, aby prezentować się mniej formalnie i czuć się bardziej swobodnie i komfortowo. Istotne jest zatem, aby rękawów nie podwijać podczas formalnych i oficjalnych spotkań. Przy innych okazjach, mniej formalnych rękawy w koszuli można oczywiście podwijać.

Jak podwijać rękawy w koszuli?

Rękawy w męskiej koszuli można podwinąć na dwa sposoby. Zwykle podwijane są one nieco nad łokciem. Część mężczyzn podwija jednak rękawy tuż przed łokciem. Jeden i drugi sposób jest kwestią indywidualnych upodobań. Niezależnie jednak na jaką wysokość podwinie się rękawy, pamiętać trzeba, aby zawsze robić to bardzo starannie.

W jaki sposób zrobić to najlepiej? Przede wszystkim nie można się z tym spieszyć. W pierwszej kolejności należy rozpiąć guziki przy mankietach. Następnie mankiety należy zawinąć na lewą stronę. Zrobić należy to tak, aby mankiety kończyły się w okolicach łokci. Koniecznie upewnić trzeba się, czy zawinięta tkanina nie tworzy brzydko wyglądających wybrzuszeń na materiale. Materiał musi w każdym miejscu układać się gładko. W kolejnym kroku należy zasłonić mankiety kolejną warstwą materiału. Aby zrobić to prawidłowo, materiał wywijany powinien być spod spodu około 3-4 razy na taką wysokość, na jaką chce się podwinąć rękaw. Ważne jest jednak, aby rękaw nie był podwinięty nie więcej niż kilka centymetrów nad łokciem. Na koniec powinno się dokładnie obejrzeć wywinięcie z każdej strony. Sprawdzić należy, czy nie utworzyły się żadne wybrzuszenia, czy fałdy.

Koszula z podwiniętymi rękawami – jak ją nosić?

Wiedząc, jak podwinąć koszulę, warto jeszcze wiedzieć jak ją nosić. Noszenie bowiem koszuli z podwiniętymi rękawami wymaga przestrzegania określonego stylu oraz prawidłowego doboru innych detali wizerunku. Klasyczną koszulę z podwiniętymi rękawami nosić powinno się z klasycznymi spodniami. Absolutnie nie można łączyć podwiniętej koszuli z szortami. Takie połączenie niezależnie od okoliczności nigdy nie będzie prezentować się dobrze. Co ważne, na koszulę z podwiniętymi rękawami można założyć marynarkę. Dzięki takiemu połączeniu wygląda się nieco bardziej formalnie. A co z jeansami? Oczywiście można założyć koszulę z podwiniętymi rękawami do jeansów. W tym zestawieniu dobrze sprawdzi się koszula mniej klasyczna.

Sprawdź też inne artykuły

More in:Moda

1 Comment

  1. artykuł pełen przydatnego info, świetnie napisany

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.