Lifestyle

Jak ogolić męskie okolice intymne? Poradnik

W porównaniu z dumnie pielęgnowanym zarostem i wystylizowanymi włosami na głowie, te łonowe wydają się być czymś, co jest oznaką zaniedbania. Rosną szybciej, są grubsze i o wiele bardziej uporczywe niż zwykły zarost. Aby uniknąć dyskomfortu, swędzenia i niezgrabnej pielęgnacji w ostatniej chwili, gdy nadejdzie pilna potrzeba, warto zacząć praktykować rutynową pielęgnacji włosów łonowych.

Możesz zdecydować się tylko na samo przycinanie, ale jeśli zdecydujesz się na pełne golenie, upewnij się, że będziesz postępować zgodnie z poniższymi krokami. Jak golić penisa i jego okolice?

Zacznij od prysznica

Nie trzeba przypominać o tym, że golenie jąder, penisa oraz ich okolic wiąże się z traktowaniem swoich wrażliwych miejsc metalowym ostrzem. Tak więc zanim złapiesz za maszynkę, weź prysznic lub kąpiel, aby w pełni oczyścić i przygotować włosy i skórę do golenia. Zmiękczenie włosków ciepłą wodą skutecznie zapobiegnie bolesnemu szarpaniu, kiedy zaczniesz się golić (pamiętaj, że maszynka nie przesuwa się po okolicy genitaliów tak łatwo jak na bokach twarzy) i ograniczy do minimum zacięcia. Upewniasz się także, że Twoja skóra jest odpowiednio oczyszczona, pomaga to w zapobieganiu zapaleniu mieszków włosowych, co bywa powszechnym i niekomfortowym schorzeniem często występującym po goleniu.

Przytnij włosy przed goleniem, jeśli tego potrzebują

Jeśli rzadko dbasz o swoje owłosienie intymne, prawdopodobnie włosy łonowe są nierówne, gęste i niesforne. Twoim pierwszym zadaniem musi być przycięcie ich do takiej długości, która pozwoli Ci na swobodne korzystanie z golarki lub maszynki do golenia. Golenie penisa raczej nie będzie tego wymagać, jednak jego okolic już tak. Możesz użyć trymera elektrycznego lub nożyczek, aby precyzyjnie uporządkować wszystkie włosy i przygotować je do dalszego cięcia.

Nałóż obfitą warstwę żelu do golenia

Skóra w tych okolicach nie może być bardziej wrażliwa niż tam, więc musisz ją dobrze chronić, aby ułatwić sobie golenie. Upewnij się, że nałożyłeś solidną warstwę kremu lub żelu do golenia na całą okolicę genitaliów, to nie tylko chroni przed podrażnieniami, ale także zwiększa poślizg maszynki i sprawia, że skóra szybciej zregeneruje się po goleniu. Dobrej jakości żel do golenia z pewnością będzie zawierał właściwości nawilżające i rewitalizujące, więc wybieraj te produkty, które w jak największym stopniu ułatwiają proces golenia i zapobiegają wystąpieniu podrażnień.

Czas na golenie

To jest moment, w którym sytuacja staje się poważna. Przede wszystkim sprawdź, czy ostrza Twojej maszynki, którą zamierzasz użyć, są świeże i czyste. Stępione ostrza z pewnością spowodują wiele nacięć, skaleczeń, podrażnień i innych dolegliwości, które są szczególnie uciążliwe w tamtym rejonie. Jednym ze sposobów na zapewnienie sobie właściwej higieny jest przeznaczenie jednej, konkretnej maszynki wyłącznie do tego zadania – nie używaj jej do codziennego golenia zarostu.

Golenie jąder i penisa wymaga naciągnięcia skóry pachwin tak mocno, jak to możliwe. Wykonuj krótkie, ale ostrożne pociągnięcia. Między kolejnymidobrze opłucz ostrze. Jeśli się nie spieszysz, uzupełniasz ubytki żelu w czasie golenia i jesteś delikatny dla swojej skóry, włoski powinny zostać usunięte bezboleśnie i łatwo.

Zadbaj o dobre nawilżenie po goleniu

Właśnie ogoliłeś obszar, który prawdopodobnie niekoniecznie jest przyzwyczajony do częstej pielęgnacji, więc upewnij się, że Twoja skóra Ci za to podziękuje, stosując balsam po goleniu, który ją nawilży i załagodzi wszystkie ewentualne podrażnienia. Nałóż środek na cały ogolony obszar, a następnie spłucz zimną wodą, aby zamknąć otwarte pory skóry. To bardzo ważne, aby uniknąć irytującego swędzenia.

Sprawdź też inne artykuły