Moda

Jak odnaleźć własny styl?

Swoją osobowość możesz wyrażać na wiele rozmaitych sposobów. Jednym z nich jest przykładanie wagi do ubioru. Odzież już od dawna nie spełnia wyłącznie praktycznej roli, którą jest zapewnienie warunków niezbędnych do komfortowego funkcjonowania podczas określonych pór roku. Dziś oferta branży modowej jest tak szeroka i różnorodna, że przy pomocy poszczególnych elementów garderoby możesz podkreślić atuty swojej sylwetki, zadbać o wygląd, a także pokazać całemu światu, co w Twojej duszy gra. Jak odnaleźć swój styl? Poniżej znajdziesz kilka przydatnych rad, które znacząco Ci to ułatwią!

Jak znaleźć swój styl? Podążaj za głosem serca 

Najważniejsze jest to, by zakładając odzież, czuć się w niej dobrze. Nie kieruj się wyłącznie najnowszymi trendami, gdyż kopiowanie gotowych rozwiązań, które służą innym, nie musi być wcale właściwą opcją. Istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że postępując w ten sposób, będziesz mieć wrażenie bycia przebranym. Inspiruj się i zachowaj otwarty umysł, jednak podążaj za głosem serca oraz własnym gustem. Uwielbiasz spodnie o swobodnym kroju? Śmiało je noś, nawet jeśli wybiegi podbijają mocno dopasowane fasony. 

Podstawową zasadą mówiącą o tym jak znaleźć swój styl, jest eksperymentowanie oraz wykazywanie się cierpliwością. Odwiedzaj różne sklepy i przymierzaj, zestawiając ze sobą rozmaite fasony czy wzory. Tylko wtedy przekonasz się, co do Ciebie przemawia, a w czym zdecydowanie nie czujesz się dobrze. Nie bój się uczynić z ubrań czegoś więcej niż tylko kawałka tkaniny. Masz specyficzne poczucie humoru albo jesteś ogromną fanką pewnego zespołu muzycznego? Zainwestuj w koszulki z nadrukami w postaci zabawnych haseł bądź grafik ukazujących podobiznę wokalisty, którego darzysz sympatią. Szybko dostrzeżesz różnicę w postaci poprawy nastroju!

Jak znaleźć swój styl ubierania? Skorzystaj z cennego wsparcia profesjonalistów

Bardzo pomocne okaże się stworzenie wizji dotyczącej tego, jak chciałabyś wyglądać. Wyobraź sobie szczegółowo stylizacje, w których nienagannie się prezentujesz i rozpocznij proces ich kompletowania. Możesz w tym celu także samodzielnie przerabiać posiadane już ubrania, wprowadzając zmiany naprawdę niewielkim kosztem. Warto także przeprowadzić analizę kolorystyczną oraz skoncentrować się na mocnych stronach swojej urody, a następnie zastanowić nad tym, jak możesz je zaakcentować. 

Nie istnieje jeden sprawdzony i uniwersalny przepis na to, jak znaleźć swój styl ubierania. Czasem bywa to trudniejsze niż można byłoby przypuszczać. Jedna z najważniejszych reguł mówi jednak o tym, by się nie zniechęcać i dać sobie czas. Zawsze możesz skorzystać ze wsparcia profesjonalnych stylistek, które z powodzeniem pomogą Ci przejść przez cały proces. Ich spostrzegawczość, umiejętność wsłuchiwania się w oczekiwania klientek i znajomość branży modowej zadziałają na Twoją korzyść. Interesuje Cię kwestia, jak znaleźć swój styl? Test dostępny w Internecie, po który sięgają także doradcy wizerunkowi, może okazać się dobrym uzupełnieniem wiedzy na temat tego, co pasuje do Ciebie najlepiej.

Sprawdź też inne artykuły