Moda

Jak nosić muszkę?

Na specjalne okazje nie wystarczy wyposażyć się w garnitur, elegancką koszulę i lakierowane półbuty – bowiem, by mężczyzna wyglądał stosownie do okoliczności, a wizytową stylizację miał dopiętą na ostatni guzik, powinien dodatkowo ubrać krawat lub muchę. To drugie męskie akcesorium przeżywa prawdziwe odrodzenie – jeśli jeszcze nie miałeś okazji przywdziać tego unikalnego elementu, zapoznaj się ze wskazówkami, kiedy nosić muszkę i z czym ją łączyć.

Jak prawidłowo nosić muszkę?

Na wielkie uroczystości, jak wesela, komunie czy branżowe, oficjalne imprezy zaleca się specjalny dress code. W przypadku mężczyzn najczęściej jest to dopasowany garnitur w dowolnym kolorze oraz dodatki – krawaty, spinki i muchy. Pierwsze akcesorium dla wielu stały się przeżytkiem i dlatego coraz częściej, dla umocnienia swojej pozycji i charyzmy, decydują się na wybór muchy.

Jak nosić muszkę? Czy do każdego garnituru można dobrać dowolny dodatek? Niestety – mucha, podobnie jak damska torebka nie pasują do wszystkiego. Ważną rolę gra tu nie tylko fason czy kolor garnituru, ale także uroda i postura osoby, która zdecyduje się na założenie tego stylowego dodatku. Zatem do czego nosić muszkę, by uniknąć wyśmiania i wzbudzić uznanie wśród otoczenia?

Jak nosić muchę?

Muchy najlepiej nie kupować przez internet, chyba że ma się niesamowite wyczucie stylu i modę w jednym palcu. Jeśli jesteś jednak nowicjuszem na tym polu i nie chcesz ryzykować popełnienia gafy, ten element garderoby wybieraj raczej w sklepach stacjonarnych. Pomoże Ci to dopasować właściwą muchę, a konkretnie jej wielkość odpowiednio dostosowaną do Twojej twarzy, odcień do koloru skóry i ogólnej aparycji. Dzięki przymierzaniu przed lustrem poszczególnych modeli, możesz wybrać swój ideał lub stwierdzić, że ten element garderoby akurat nie jest Tobie pisany.

Kolejnym krokiem we właściwym wyborze muchy jest koszula, do której ją dopasujesz. Na przykład do smokingowej wersji, przeznaczonej na przyjęcia wysokiej klasy, podczas których obowiązuje strój black tie, najlepiej wybrać wiązany model.

Z kolei jeśli muchę zamierzasz dopasować do innych koszul, najważniejszą rzeczą, na którą warto byś wrócić uwagę, jest kołnierzyk. Nie może być zapinany na guziki, ani zbyt długi. Najlepiej, by cechował się subtelnością, a spod muchy wystawały dosłownie tylko jego niewielka część i rogi.

Kiedy nie nosić muchy?

Chociaż moda w dzisiejszych czasach przełamuje sztywne schematy i potrafi stworzyć niesamowity efekt w połączeniu różnych stylów, niektóre zasady powinny pozostać niezmienne. Tak jest w przypadku noszenia muchy, a konkretnie pory panującej doby. Element ten, mimo że stanowi świetną alternatywę dla krawata, nie powinna być przywdziewany w ciągu dnia. Jeśli pełnisz reprezentatywną funkcję i na co dzień musisz chodzić w biznesowym uniformie, w takim przypadku najlepszym wyjściem będzie założenie krawatu lub jego zupełny brak. Założenie muchy w ciągu dnia, która jest przeznaczona jednak na bardziej wieczorowe lub bankietowe wyjścia, może wywołać groteskowy i przerysowany efekt.

Sprawdź też inne artykuły