Motoryzacja

Jak dobierać części do auta?

Nawet najlepsze, najdroższe samochody ulegają awariom. Wtedy konieczna okazuje się naprawa lub wymiana ich komponentów. Niestety, regeneracja często okazuje się nieopłacalna i lepszą opcją jest zakup nowych elementów. Pojawia się jednak pytanie: jak dobrać części do auta? Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części artykułu.

Jak dobrać części do auta? Praktyczne porady

Coraz więcej osób decyduje się na zakup części samochodowych w Internecie. Składając zamówienie online, można zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas. Jednak w jaki sposób znaleźć części do samochodu i upewnić się, że będą kompatybilne?

Na początku trzeba określić, do jakiego auta szukamy części. Potrzebne są informacje o marce, modelu, typie i roczniku pojazdu, a także wersji oraz mocy jego silnika. Niezbędne mogą okazać się także numer VIN, typ napędu czy moc silnika. Niestety, znajomość samego modelu i marki często jest mało pomocna. Gdzie zatem szukać szczegółowych informacji o samochodzie? Najszybciej znajdziesz je w dowodzie rejestracyjnym oraz karcie pojazdu.

Gdy już znasz wielkie parametry pojazdu, czas rozpocząć szukanie danej części. Większość sklepów internetowych posiada specjalne katalogi, w których wyszukuje się komponenty poprzez podanie modelu i roczniku samochodu. Niestety, nie zawsze okazuje się to takie proste. Na niektórych stronach trzeba wpisać dokładne informacje o swoim pojeździe, takie jak choćby wersja silnika.

Jak znaleźć części do samochodu? Szukanie za pomocą numeru OEM

Czasami, mimo posiadania szczegółowych informacji o pojeździe mamy problem ze znalezieniem odpowiednich części. Zwykle zdarza się to w przypadku samochodów nietypowych czy zabytkowych. Wtedy najlepszą opcją jest skorzystanie z numeru OEM, czyli unikalnego numeru części, który nadawany jest przez samego producenta. Dzięki niemu z łatwością można wyszukać w sieci potrzebną część.

Jednak, aby uzyskać ten unikalny ciąg znaków, najczęściej trzeba wymontować szukany element bądź skontaktować się z Autoryzowanym Serwisem Obsługi. Wybierając drugą opcję, należy przygotować numer VIN, który jest niezbędny obsłudze serwisu w celu odnalezienia OEM danego samochodu.

Dlaczego warto zamówić części do samochodu w internecie?

Coraz więcej osób rezygnuje z zakupu części samochodowych stacjonarnie. Wynika to z faktu, iż zamawiając je w Internecie, można sporo zaoszczędzić. Ponadto nie trzeba marnować czasu na jeżdżenie do sklepów stacjonarnych, które zwykle i tak nie mają części na stanie.

Zaletą zamawiania elementów do samochodów w sklepach internetowych jest również fakt, iż zwykle nie ma problemu z ich zwrotem czy reklamacją. Najczęściej niezwykle łatwo można je odesłać lub wymienić. Dodatkowo obsługa sklepów online zazwyczaj oferuje fachowe doradztwo i profesjonalną pomoc w znalezieniu odpowiednich części.

Gdzie zamówić części samochodowe online?

Jeśli chcesz zamówić części do samochodu w Internecie, poszukaj zaufanego sklepu, cieszącego się świetnymi opiniami. Pamiętaj, że w sieci nie brakuje oszustów, którzy chcą wyłudzić pieniądze. Ponadto w Internecie działa sporo nieuczciwych sprzedawców handlujących uszkodzonymi częściami. Zatem, zanim złożysz zamówienie, upewnij się, czy dany sklep na pewno istnieje i cieszy się dobrymi opiniami.

Jednym z najlepszych sklepów internetowych oferujących części samochodowe jest: https://automotors.eu/. Można w nim znaleźć szeroki wybór elementów do takich pojazdów, jak Opel, Ford czy Renault. W asortymencie tego sklepu dostępne są m.in. części karoserii, wyposażenie wnętrza, oświetlenie, wycieraczki i spryskiwacze oraz filtry. Oferuje także koła, felgi, opony, układy hamulcowe oraz radioodtwarzacze. Dużą popularnością cieszą się zderzaki z Automotors, które można zamówić na stronie: https://automotors.eu/Zderzaki-c321.

Robiąc zakupy w tym sklepie, masz pewność, że otrzymasz towar zgodny z opisem oraz z pewnego źródła. Ponadto w razie problemu ze znalezieniem odpowiedniej części możesz liczyć na pomoc i doradztwo specjalistów z Automotors.

Sprawdź też inne artykuły