Motoryzacja

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Jedną z pierwszych czynności, jakich podejmuje się osoba chcąca wypożyczyć samochód, jest sprawdzenie najbliższych miejsc, w jakich można wynająć auto. Wystarczy wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarkę, a ta zrobi wszystko za Ciebie, prezentując wyniki dotyczące na przykład wypożyczalni samochodów w Łodzi. CarForYou to doskonała propozycja tego typu firmy.

 

Dlaczego ważne jest sprawdzenie okolicznych ofert? Ponieważ dzięki temu dowiesz się, w jakich cenach wynajmiesz samochód w poszczególnych miejscach. Zwróć tutaj uwagę na fakt, że kwoty w lokalach znajdujących się w centrum miasta mogą różnić się od tych zlokalizowanych na jego obrzeżach. 

 

Ile kosztuje wynajęcie samochodu? Limit kilometrów

 

Zdarza się czasami, że wypożyczalnie samochodów narzucają z góry ilość kilometrów, jakie będziesz mógł przejechać w ramach podstawowej oferty. Dlatego warto zapytać o możliwe limity już na samym początku. Dzięki temu unikniesz późniejszych nieprzyjemności związanych z przekroczeniem dozwolonej wartości.

 

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu, biorąc pod uwagę limity kilometrów? Dowiedz się koniecznie, jakie dodatkowe opłaty obowiązują w przypadku przekroczenia ustalonej liczby. Może się bowiem okazać, że bardziej opłacalne będzie znaleźć inne miejsce do wynajmu, bądź zapytać o możliwość zmiany warunków umowy.

 

Kolejnym ważnym aspektem limitów jest ich sumowanie się. O co chodzi? Niektóre wypożyczalnie pojazdów, które z góry narzucają liczbę kilometrów do przejechania, sumują je w przypadku wynajmu długoterminowego. Dla przykładu: jeśli wynajmiesz samochód na dwa dni, a limit na dzień wynosi dwieście kilometrów, to czy łącznie możesz przejechać czterysta kilometrów w ciągu tych dwóch dni czy koniecznie musisz trzymać się wyznaczonego limitu, a więc dwustu kilometrów dziennie.

 

Koszt wynajmu samochodu – okres wynajmu oraz klasa pojazdu

 

Cena wynajmu pojazdu na krótki okres będzie się różnić od kwoty do zapłaty w długim okresie – to chyba nikogo nie powinno dziwić. Jakich kwot możesz się mniej więcej spodziewać, zaglądając w poszczególne oferty wypożyczalni samochodów? To zależy od miejsca oraz klasy auta. Wyróżnia się sześć klas samochodów do wynajęcia: A, B, C, D, E oraz F. 

 

Za klasę A możesz spodziewać się ceny w okolicach 100 złotych za jeden dzień. Jednak wynajmując ten sam pojazd na miesiąc, kwota spadnie już do mniej więcej 90 złotych dziennie. Klasa B jest nieco droższa. Jeden dzień to koszt w okolicach 120 złotych. W dłuższym okresie cena wynajmu obniży się natomiast do 110 złotych. W klasie C kwota wymagana za jeden dzień wynosi około 140 złotych. W długim okresie koszt spadnie do 130 złotych. W przypadku klasy D możesz spodziewać się 200 do 250 złotych za dzień wynajmu oraz 180 do 230 złotych, jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z usługi długoterminowej. Klasa E wiąże się z jednodniową umową opiewającą na kwotę mniej więcej 400 złotych, a w perspektywie nieco dłuższego okresu cena spadnie do około 380 złotych. Natomiast ostatnia klasa – F wiąże się z trudnościami w dokładniejszym określeniu ceny wynajmu pojazdu. Dlaczego? Z tego względu, że klasa F samochodu określa auta dostawcze o różnych wielkościach i mocy silnika. Zatem można się tutaj spodziewać kosztów w wysokości od 160 do nawet 300 złotych za każdy dzień wynajmowania auta.

 

Ile kosztuje wynajem samochodu? Kaucja

 

Korzystając z ofert wypożyczalni samochodów, musisz liczyć się z koniecznością opłacenia kaucji. W większości przypadków powinna być ona zwrotna w momencie oddawania samochodu, jednak warto dopytać o szczegóły. Ile będzie wynosić kaucja? Może to być na przykład 500 złotych za cały okres wynajmowania pojazdu zarówno w krótkim, jak i długim okresie. Do czego ona służy? Stanowi zabezpieczenie dla wypożyczalni w przypadku zniszczenia pojazdu przez osobę wypożyczającą. Wtedy pracownik nie musi szukać sposobu na uzyskanie od klienta pieniędzy potrzebnych na jego naprawę. W takim przypadku kaucja po prostu nie jest zwracana, natomiast aby tak się stało, stosowna klauzula na ten temat powinna zostać zawarta w podpisywanej umowie podczas wynajmowania.

Sprawdź też inne artykuły