Uroda i zdrowie

Idealna sylwetka mężczyzny – jaka może być?

Nie jest tajemnicą, że przy wyborze partnera istotną rolę odgrywa wygląd fizyczny. Uwagę na prezencję i sylwetkę zwracają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Na jakie jednak elementy szczególną uwagę zwracają panie? Jaka powinna być w ich oczach idealna sylwetka mężczyzny?

Idealna męska sylwetka według kobiet

Wygląd ma niemałe znaczenie w relacjach damsko-męskich. Często to właśnie on jest tym elementem, który przyciąga drugą połówkę. Jeśli chodzi o wygląd, to ma się tu na myśli przede wszystkim budowę ciała. Oznacza to, że dbanie o siebie ma spore znaczenie. Nie da się ukryć, że panowie o wysportowanej sylwetce dużo częściej przyciągają damski wzrok. Nie oznacza to jednak, że mężczyzna musi być bardzo umięśniony i posiadać wręcz kulturystyczną budowę ciała. Wystarczy, aby mężczyzna dbał o siebie, był aktywny fizycznie, uprawiał jakiś sport. To dobry sposób na pozbycie się brzuszka i poprawę swojego wyglądu.

Elementy męskiego ciała, na które uwagę zwracają kobiety

Wiele badań wskazuje na to, że kobiety cenią sobie przede wszystkim wysportowaną sylwetkę u panów. Wynika to z kilku konkretnych powodów. Przede wszystkim silne i umięśnione ramiona u mężczyzny dają kobietom poczucie bezpieczeństwa. Podobnie jest w przypadku szerokich pleców. Oczywiście nie wszystkie kobiety zwracają szczególną uwagę na te dwa elementy, jednak jest tak w przypadku większości z nich.

Badania wskazują również na to, że kobiecy wzrok przykuwa męski tors. Poza tym dla kobiet ważny jest również wygląd dłoni oraz pośladków. Nie bez znaczenia jest także wzrost mężczyzny. Większość kobiet oczekuje, aby mężczyzna był od nich wyższy. Oczywiście idealna męska sylwetka to nie tylko wysportowane i umięśnione ciało. Mężczyzna śmiało może liczyć na względy pań, jeśli posiada po prostu delikatnie zarysowane mięśnie. Ciało mężczyzny nie musi być wcale bardzo rozbudowane. Ważne, aby mężczyzna wyglądał na zdrowego i aktywnego fizycznie. Trzeba jeszcze wspomnieć o jednym elemencie. Dla wielu kobiet bardzo ważne jest, aby męska sylwetka była proporcjonalna.

Jaka męska sylwetka będzie idealna i czy taka istnieje?

Nie ma jednej idealnej męskiej sylwetki. Panie mają w końcu różne gusta. Jeden mężczyzna może podobać się jednej kobiecie, ale drugiej już zupełnie nie. Trzeba jednak stwierdzić, że panie, które tak jak panowie, są wzrokowcami, zawsze zwracają uwagę na pewne elementy. Jest to na pewno budowa ciała, o której już wspomniano.

Choć kobiety mają różne gusta, to każda z nich zwraca na pewno uwagę na twarz, oczy, czy włosy. Zatem jaka może być męska sylwetka, aby podobała się kobietom? Przede wszystkim zadbana.

Poprawa męskiej sylwetki

Trzeba zatem jasno powiedzieć, że jeśli mężczyzna chce się podobać, to musi o siebie dbać. Warto zatem zadać o właściwą dietę, odpowiednią suplementację i większą aktywność fizyczną. Wszystko to z pewnością przyniesie oczekiwany efekt w postaci wzrostu zainteresowania płci żeńskiej. Poza sylwetką nie można także zapominać o samej stylizacji. Modny i schludny ubiór także odgrywa bardzo istotną rolę.

Sprawdź też inne artykuły