Lifestyle

Gdzie oglądać mecze Arsenalu Londyn?

Śmiało możemy uznać Premier League za jedną z najlepszych lig piłkarskich na świecie. Niesamowita walka na angielskich boiskach tydzień w tydzień zapewnia emocje kibicom na całym świecie. Jedną z najbardziej znanych drużyn w lidze angielskiej jest bez wątpienia Arsenal. Niezwykle popularni kanonierzy wpisali się w historię światowej piłki w sezonie 2003/2004, wygrywając rozgrywki Premier League i nie odnosząc ani jednej porażki. Ten wyczyn w angielskiej piłce udał się ostatni raz w roku 1889, kiedy to Preston North End wygrało mistrzostwo kraju z bilansem 18 zwycięstw, 4 remisów i 0 porażek. Dzisiaj miliony fanów Arsenalu Londyn śledzą poczynania tej drużyny na frontach krajowych oraz międzynarodowych. Sporo osób w Polsce zastanawia się, gdzie oglądać mecze kanonierów?

Arsenal – gdzie transmisja powinna być dostępna bez problemu?

Canal+

Platforma Canal+ od lat prezentuje nam rozgrywki ligi angielskiej na najwyższym możliwym poziomie. Uzyskać dostęp do rozgrywek federacji z Wielkiej Brytanii można dzięki opłaceniu miesięcznego abonamentu. Dostajemy wtedy dostęp do meczów Arsenalu FC oraz całej gamy innych spotkań angielskiej Premier League. Canal+ ma w swojej ofercie telewizje satelitarną oraz aplikację Canal+ Now, która pozwoli nam oglądać mecze Arsenalu Londyn na urządzeniach przenośnych.

Eleven Sports

W celu śledzenia meczów Arsenalu w turniejach krajowych, takich jak Tarcza Wspólnoty, Puchar Anglii czy Puchar Ligi Angielskiej, możemy skorzystać z serwisu Eleven Sports, który transmituje wszelkie rozgrywki pucharowe ligi angielskiej. Dostęp do Eleven Sports można zdobyć, wykupując osobny abonament, lub skorzystać z oferty Canal+, w której jest zawarty pakiet kanałów Eleven Sports. Wszystkie kanały Eleven Sports również możemy śledzić mobilnie przy użyciu aplikacji Canal + Now.

Viaplay

Musimy jednak pamiętać, że od sezonu 2022/2023 Canal+ traci prawa do transmisji rozgrywek ligi angielskiej, więc także do meczów Arsenalu. Od tego momentu na polski rynek trafia nowa platforma internetowa – Viaplay, która będzie transmitować rozgrywki Premier League do sezonu 2027/2028. W tym przypadku będziemy zmuszeni do opłaty abonamentu miesięcznego. 3 sierpnia aplikacja Viaplay zadebiutuje w Polsce, pozwalając nam oglądać rozgrywki Arsenalu na  komputerach Windows, Mac, urządzeniach z Androidem oraz telewizorach Smart TV. Dodatkowo Viaplay pozwoli nam na korzystanie z Chromecasta oraz Apple TV, a dla graczy jest przewidziane wsparcie dla konsol starej oraz nowej generacji, czyli PlayStation 4, PlayStation5, Xbox One oraz Xbox Series X i S. Równocześnie zmagań ligowych kanonierów nie będziemy w stanie zobaczyć już w telewizji.

Polsat Sport Premium

1 sierpnia 2018 roku firma Polsat wykupiła prawa do transmisji rozgrywek Ligi Europy oraz Ligi Mistrzów. W celu oglądania poczynań kanonierów w rozgrywkach międzynarodowych trzeba będzie wykupić odpowiedni pakiet kanałów Polsat Sport Premium. Poza standardowymi meczami kanały udostępniają powtórki meczów, zapewniają studio eksperckie przed rozgrywkami oraz w trakcie przerw.

Sprawdź też inne artykuły