Moda

Garnitur sportowy – połączenie tradycji z nowoczesnością

Garnitury sportowe cieszą się coraz większą popularnością wśród panów. Wynika to m.in. z tego, że stanowią one idealne połączenie tradycji z nowoczesnością. To świetne połączenie elegancji ze swobodą. Warto zatem wiedzieć, czym garnitur sportowy się charakteryzuje i na jakie okazje można go śmiało założyć.

Elegancko-sportowy styl męski

Każdy mężczyzna świadomy swojego stylu powinien posiadać w swojej garderobie przynajmniej jeden garnitur sportowy. To dobry wybór przede wszystkim dla tych panów, którzy chcą wyglądać elegancko, ale jednocześnie zależy im na wygodzie i poczuciu luzu. Moda ulega ciągłym zmianom. Co ważne, sportowy garnitur wpisuje się we wszystkie te zmiany. Mowa tu choćby o zmieniającym się dress codzie w biznesie. Jeszcze nie tak dawno na spotkanie biznesowe wypadało założyć wyłącznie klasyczny garnitur. Dziś nic nie stoi na przeszkodzie, aby był to model sportowy. Jest to zatem dobry wybór dla wszystkich tych panów, którzy chcą i podążają za trendami w modzie.

Charakterystyka garnituru sportowego

Warto na początku wyjaśnić nieco czym tak naprawdę charakteryzuje się garnitur sportowy męski i czym różni się od tego klasycznego. Przede wszystkim różnica wynika z kroju oraz zastosowanej tkaniny. Garnitury sportowe szyje się głównie z nieco grubszego materiału o luźnym splocie. Dodatkowo garnitur sportowy jest krótszy i posiada niewielkie wypełnienie ramion. Uwagę zwrócić należy również na to, że w garniturach sportowych, w przeciwieństwie do tych klasycznych, rękawy są nieco węższe i zakończone są guzikami.

Garnitur sportowy – na jakie okazje?

Jak wspomniano, garnitur sportowy to świetne połączenie elegancji i luzu. Przy jakich jednak okazjach takie połączenie się sprawdzi? Garnitur sportowy świetnie sprawdzi się przy każdej okazji, która nie wymaga pełnej formalności i nie trzeba na nią koniecznie zakładać klasycznego garnituru. Nie do końca zatem sprawdzi się na firmowym bankiecie czy na ślubie. Jednak z powodzeniem można go założyć do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi czy po prostu nosić na co dzień.

Z czym nosić garnitur sportowy?

Męski styl sportowy to nie tylko garnitur. Aby prezentować się naprawdę dobrze, konieczny jest właściwy dobór pozostałej części garderoby. Nie bez znaczenia jest tu krój, który sprawia, że garnitur sportowy jest uniwersalny. Oznacza to, że można go łączyć z naprawdę różnymi zestawami odzieży. Świetnie prezentować będzie się w połączeniu z koszulą rozpiętą pod szyją i bez krawata. Nie oznacza to jednak, że krawata absolutnie założyć nie można. Oczywiście, że można, jeśli ktoś po prostu lubi je nosić. Jeśli chodzi o spodnie, to polecić można tu zwłaszcza model chino. Dzięki temu uzyska się przyjemny dla oka efekt kontrastu. Istotny jest tu dobór kolorystyki. Do ciemnej marynarki warto założyć jaśniejsze spodnie i na odwrót. W końcu to nie klasyczny garnitur zatem swoboda w dobrze pozostałej garderoby jest znacznie większa. Do czego można jeszcze włożyć sportowy garnitur? Na pewno do jeansów, koszuli polo, a nawet do t-shirtu.

Sprawdź też inne artykuły