Lifestyle

Cechy mężczyzn, które najbardziej podobają się kobietom

Nie istnieje jedna definicja mówiąca o tym, jaki powinien być mężczyzna idealny i jak musi zachowywać się w relacjach z kobietami. Występują jednak męskie cechy charakteru, które bardzo pociągają Panie, a posiadanie ich stanowi podstawę budowania szczęśliwych związków. Co podoba się kobietom i w jaki sposób można pracować nad sobą, aby odnieść sukces w miłości?

Opiekuńczość

Kobiety spytane o cechy mężczyzny idealnego często jako pierwszą wymieniają opiekuńczość. Nie ma w tym nic niezwykłego – Panie lubią czuć, że mają u boku kogoś silnego, kto stanie po ich stronie, a w razie problemów czy sytuacji zagrożenia będzie stanowił oparcie. Mężczyźni muszą jednak mieć świadomość, że choć kobiety są coraz bardziej samodzielne i duża część doskonale sobie radzi na własną rękę, opiekuńczość może wyrażać się w drobnych, z pozoru błahych gestach. Zwykłe pytanie skierowane do partnerki, jak minął jej dzień i czy jest coś, o czym chciałaby porozmawiać, sprawi, że będzie się czuła otoczona troską oraz nie będzie miała wątpliwości co do zainteresowania ze strony mężczyzny. Oprócz pomocy w rozwiązywaniu problemów opiekuńczość to także zapewnienie kobiecie odpowiedniej ilości czasu tylko dla siebie i rozumienie jej potrzeb.

Poczucie humoru

Co kobietom podoba się w mężczyznach? Oczywiście poczucie humoru. Choć nie istnieje jeden uniwersalny sposób na rozbawienie Pań, niemal wszystkie zgodnie twierdzą, że umiejętność rozśmieszenia oraz zachowywanie dystansu wobec siebie i świata jest niezwykle pociągające. Nawet jeśli inne cechy charakteru mężczyzny nie do końca odpowiadają kobiecie, jeden z największych problemów stanowi brak poczucia humoru. Panowie potrafiący żartować i rozśmieszać ukochaną nawet w sytuacji, w której wydaje się to niemożliwe, są dużo bardziej seksowni niż ci zawsze zachowujący powagę. Jedyną uwagą, niemal zawsze zgłaszaną przez kobiety uwagą jest fakt, że żarty nie powinny być prostackie – zdecydowanie wyżej ceniony jest inteligentny dowcip.

Zaradność

Cechy idealnego mężczyzny to nie tylko poczucie humoru oraz opiekuńczość. Równie ważna, jeśli nie najważniejsza, jest zaradność, którą mężczyzna wykazuje się zarówno na polu zawodowym, jak i w życiu osobistym. Nieumiejętność utrzymania przez dłuższy czas jednego stanowiska pracy, znikome pojęcie o wykonywaniu podstawowych obowiązków domowych (jak opłacanie rachunków) czy notoryczne wykręcanie się od wykonywania zadań – wszystkie te cechy świadczą o tym, że mężczyzna ma problemy z zaradnością. Tego typu zachowanie bardzo negatywnie wpływa na jakość relacji damsko – męskich. Pociągający panowie to tacy, którzy potrafią się odnaleźć w każdej sytuacji oraz umieją skonfrontować się z wszelkimi zmianami.

Ideał mężczyzny – cechy

Wszystkie wymienione wyżej męskie cechy charakteru zdecydowanie działają na korzyść Panów, a ich posiadanie jest niemal warunkiem koniecznym do stworzenia dojrzałych i satysfakcjonujących relacji. Istnieje jednak szereg innych przymiotów, o których istnieniu nie można zapominać, a są to: odpowiedzialność, szczerość, cierpliwość, a także dbanie o siebie.

 

 

 

Sprawdź też inne artykuły

More in:Lifestyle

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.