Uroda i zdrowie

Fryzury męskie – jak obciąć?

Wiele osób boi się odcinać samemu lub z pomocą domowników włosy. Jednak przy obecnej sytuacji pandemicznej zdarza się czasami taka sytuacja, w której nie mamy możliwości umówienia się na wizytę do fryzjera. Obcinanie włosów w domu lub u innego mniej znanego fryzjera nie jest proste. Istnieje jednak kilka fryzur, które są coraz bardziej popularne i z powodzeniem może je wykonać przy pomocy domowników.

Jak się obciąć w domowych warunkach?

W tym przypadku należy zadbać zarówno o stanowisko, przy którym będzie wykonywane cięcie jak i o narzędzia jakimi ta czynność będzie robiona. W ten sposób zniwelujemy występujący czas oraz nerwy, gdyż nie będziemy musieli niepotrzebnie biegać w celu poszukiwania jakichkolwiek rzeczy, które w danym momencie będą nam potrzebne do obcinania. Najlepiej takie prace wykonywać w pomieszczeniu, do którego dociera duża ilość naturalnego światła. W ten sposób cała głowa będzie dobrze oświetlona i zagrożenie, że coś zostanie pominięte lub nierówno obcięte zostanie zminimalizowane. Pod fotelem warto pomyśleć o rozłożeniu worków na śmieci, z których będzie nam łatwiej usunąć obcięte włosy.

W momencie, gdy wszystkie rzeczy do przygotowania stanowiska są już gotowe, można zabrać się za obcinanie. Czego do tego celu będziesz potrzebował?

Atomizera z czystą wodą – męskie włosy obcina się po umyciu, jednak schną one znacznie szybciej niż u kobiety. Będzie trzeba je więc regularnie spryskiwać wodą.

Grzebienia z wąsko ułożonymi ząbkami – przyda się do pozbycia się z głowy obciętych włosów, które na niej pozostały.

Maszynki – ważne by miała ona dość dużą ilość nakładek oraz jak największą moc.

Płachtę oraz klipsy – w celu okrycia ciała, gdyż włosy potrafią się przyklejać do skóry oraz ubrań i potem bez umycia się nie pozbędziesz się ich tak łatwo.

Męskie strzyżenie w domu

Należy wykonać następujące czynności:

  1. Umyć włosy nawet jeśli robione to było wcześniej, gdyż w ten sposób pozbędziesz się zbędnych mikroelementów, które gromadzą się na nich każdego dnia
  2. Rozpocząć strzyżenie z użyciem jak największej nakładki. W ten sposób fryzura nie będzie przez nas przez przypadek źle i nie równo w danym miejscu skrócona np. na grzywce, gdzie strasznie to widać
  3. Jak najkrócej przyciąć włosy koło uszów oraz z tyłu na karku

Warto także zastanowić się, czy warto cieniować fryzurę, ponieważ w momencie, gdy proces ten zostanie źle wykonany, to cała fryzura będzie się źle prezentować.

Jaki sprzęt wybrać do obcinania włosów?

Jeśli planujemy używać maszynki minimum raz w miesiącu w domu, to powinniśmy zwrócić uwagę na kilka aspektów przed jej zakupem, gdyż nie byłoby za ciekawie w momencie, gdy wydamy niemałą kwotę na sprzęt do obcinania włosów, a on nie będzie działał poprawnie.

Warto więc zwrócić uwagę na:

  1. rodzaj zasilania –  do wyboru jest kilka opcji takich jak: akumulator, kabel podpięty do sieci energetycznej przez gniazdko oraz dwa w jednym, czyli zasilanie za pomocą akumulatora oraz energii, która dociera do maszynki z gniazdka.
  2. moc – im jest ona mocniejsza, tym sprzęt do strzyżenia będzie lepiej radził sobie z gęstymi włosami.
  3. Nakładki – najczęściej w cenę urządzenia wliczana jest jedna nakładka. Jeśli chcemy mieć ich więcej, to należy dodatkowo je dokupić, lecz nie zawsze jest to potrzebne, gdyż bardziej profesjonalne maszynki mają pokrętło do regulacji długości strzyżenia.
  4. Szerokość ostrza – najbardziej optymalne jest to o wymiarach od 30 do 45 mm,
  5. Materiał wykonania sprzętu – te ze stali oraz aluminium nie są tak wytrzymałe jak te wykonane z materiałów tytanowych lub ceramicznych.

Sprawdź też inne artykuły