Uroda i zdrowie

Jak schudnąć z twarzy? 5 ważnych porad

Szczupły wygląd twarzy to coś, co pragnie osiągnąć wielu mężczyzn. Niestety nie każdego matka natura obdarzyła doskonałymi rysami. Na szczęście istnieje kilka prostych i niezawodnych sposobów, dzięki którym można skutecznie wyszczuplić twarz. Stosując je regularnie i w odpowiedni sposób masz pewność, iż efekty będą spektakularne. Poniżej znajdziesz dokładny opis sposobów na schudnięcie z twarzy.

 

Kilka prostych sposobów

 

Jeśli masz podwójny podbródek, a tłuszcz na twarzy powoduje, iż czujesz się niekomfortowo, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Oto kilka nieskomplikowanych porad, aby schudnąć i poczuć się naprawdę komfortowo i atrakcyjnie:

 

  1. Odpowiednia dieta – to ona ma klucz w wielu sprawach, także w tych związanych z wyglądem twarzy. Warto więc zrezygnować ze słodyczy, wysoko przetworzonej żywności i innych niezdrowych produktów. Należy natomiast zadbać o zbilansowaną dietę, pełną wartości odżywczych, minerałów i witamin. Owoce i warzywa, a także odpowiednie nawodnienie na pewno pomogą.
  2. Ćwiczenia wyszczuplające twarz – z pewnością należy wykonywać je regularnie. Wiele z nich można znaleźć w poradnikach trenerów lub w serwisie YouTube. Taka gimnastyka uelastycznia skórę, wysmukla twarz, poprawia koloryt skóry. Jednym z ćwiczeń jest głośne wymawianie samogłosek i rozciąganie przy tym ust. Kolejnym może być nabieranie powietrza w policzki i przesuwanie go z lewej na prawą stronę.
  3. Ogranicz spożywanie soli – często jest odpowiedzialna za zatrzymanie wody w organizmie. To zaś powoduje, iż na twarzy pojawiają się charakterystyczne opuchnięcia.
  4. Unikaj alkoholu – jego nadmierne spożywanie nie tylko jest niezdrowe, ale działa na niekorzyść wyglądu twarzy. Alkohol, podobnie jak sól, może zatrzymywać wodę w organizmie i powodować powstawanie opuchnięć.
  5. Bądź konsekwentny – wszystkie powyżej opisane działania przyniosą spodziewany efekt, ale ważna jest konsekwencja i regularne wykonywanie gimnastyki twarzy. Tylko dzięki temu można osiągnąć oczekiwane rezultaty i cieszyć się szczuplejszą, bardziej atrakcyjną twarzą.

 

Poza wyżej wymienionymi poradami istnieje jeszcze jeden skuteczny sposób na schudnięcie z twarzy. Więcej informacji w kolejnym akapicie artykułu.

 

Zabiegi na poprawę owalu twarzy

 

Jak schudnąć z twarzy? Jeśli wcześniej opisane porady nie są dla Ciebie satysfakcjonujące, być może warto rozważyć opcję wykonania zabiegów na poprawę owalu twarzy. Oto kilka możliwości:

  • Endermolift – nieinwazyjny sposób na szczuplejszą twarz. Polega na wykonaniu specjalnego, dogłębnego masażu. Pobudza krążenie limfy, zwiększa syntezę kolagenu. Twarz jest szczuplejsza, a skóra jędrna, gładka i odmłodzona.
  • Kwas hialuronowy – polega na zaaplikowaniu małych ilości wypełniacza w obszary twarzy. Twarz jest wyszczuplona, a zabieg nie pozostawia blizn czy trudno gojących ran.

 

Zabiegi tego rodzaju nie są zarezerwowane jedynie dla kobiet. To szybki, prosty i bezpieczny sposób na to, aby twarz była szczuplejsza, a skórą jędrna i gładka.

 

Podsumowanie

Schudnięcie z twarzy jest możliwe. Zdrowa dieta, gimnastyka twarzy, unikanie alkoholu, ograniczenie spożycia soli i konsekwencja to klucz do sukcesu. Dla fanów szybkich rozwiązań odpowiednie będą zabiegi, takie jak endermolift czy zastosowanie kwasu hialuronowego. To zabiegi bezpieczne, które nie niosą ze sobą ryzyka skomplikowanych powikłań czy ran albo blizn. Przeprowadzane są przez specjalistów, którzy wiedzą, co zrobić, aby Twoja twarz była chudsza, a skóra jędrna i sprężysta.

Sprawdź też inne artykuły

1 Comment

  1. Niesamowity artykuł – bardzo dużo można z niego wynieść!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.