Moda

Jak nosić kaszkiet męski?

Na ten moment kaszkiet stanowi bardzo chętnie noszone nakrycie głowy dla mężczyzn. Jego popularność ma swoje podłoże w serialu Peaky Blinders, gdzie bohaterowie ubierają ten element na co dzień. Jeśli Ty także zamierzasz podążyć za modą gentlemanów, ale nie wiesz, jak nosić kaszkiet męski, warto najpierw zyskać tę wiedzę, aby prezentować się zarówno elegancko, jak i efektownie.

Co to jest kaszkiet?

Kaszkiet to niesamowicie gustowne i eleganckie nakrycie głowy dla mężczyzny. Może wyglądać on nieco starodawnie, ale jeśli zostanie założony w połączeniu z gustownym ubiorem, będzie prezentować się świetnie. Kaszkiety powinny znajdować się na głowie idealnie na linii włosów po to, aby część czapki z przodu była wystarczająco długa, aby chronić oczy przed słońcem, ale nie za długa, ponieważ może ograniczać widoczność. 

Kaszkiety cechują się wygodą podczas noszenia, a jednocześnie przyciągają wzrok. Cały projekt został utworzony tak, by pasował do rzeczy eleganckich, jak płaszcz czy koszula. Konstrukcja tego nakrycia głowy ma formalny charakter. Jeśli model posiada guzik na górze i szerszy daszek, jest to ”czapka gazeciarza”. Zwykle są one bardziej workowate, podczas gdy kaszkiet cechuje się elegancją, opływowością. Czapki gazeciarza powstają poprzez połączenie ośmiu paneli materiału, które tworzą główną część. Kaszkiety są szyte w szwach, ponieważ składają się z pojedynczego fragmentu tkaniny.

Z czym nosić kaszkiet?

Kaszkiet jest dość eleganckim elementem ubioru, więc dobrze będzie dopasować go razem z innymi estetycznymi częściami stroju. Mogą być to wcześniej wspomniane płaszcze, koszule, szale czy spodnie o prostym kroju. Jeśli chcesz poznać kilka ciekawych rozwiązań i porad dotyczących tego, jak powinny wyglądać stylizacje z kaszkietem, warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami.

Dopasuj kaszkiet do pory roku.

Do czego nosić kaszkiet? Przede wszystkim do odpowiedniej pory roku. Oddychający len i lekka bawełna są idealne na wiosnę czy lato, a wełniany, grubszy materiał oraz cięższa bawełna świetnie sprawdzą się zimą. Nie pomyl tych materiałów podczas szykowania się do wyjścia, bo inaczej możesz skończyć przeziębiony lub przesadnie spocony, a to odbierze cały komfort z noszenia tego nakrycia głowy.

Unikaj zbyt wielu dodatków.

Podobnie jak w przypadku muszki unikaj łączenia zbyt wielu staromodnych akcesoriów w jednym stylu. Męskie kaszkiety dobrze prezentują się z muszkami, szelkami i kamizelkami, ale wszystkie te elementy na raz mogą sprawić, że cały strój będzie wydawał się nad wyraz przesadny.

Kaszkiet – jak nosić tego typu nakrycie głowy?

Jak nosić kaszkiet? Nie próbuj przekręcać go na boki, a nawet do tyłu, ponieważ sprawi to, że stracisz cały urok i nie będziesz prezentował się elegancko, a niedbale.

Wybierz odpowiedni wzór.

Jeśli wybrałeś odpowiedni kaszkiet, upewnij się, że jego wzór uzupełnia pozostałe elementy garderoby. Wiadome jest, że nie możesz założyć nakrycia głowy ozdobionego w paski, podczas gdy nosisz spodnie w kratkę. Uniknij takich wpadek już podczas zakupu kaszkietu poprzez dokładną analizę tego, co posiadasz w szafie.

Sprawdź też inne artykuły