Technologia

Ile kosztuje hulajnoga elektryczna?

Wzrost popularności hulajnóg elektrycznych sprawił, że obecnie dostępnych jest mnóstwo modeli do wyboru. Ile kosztuje elektryczna hulajnoga? Ceny tych pojazdów zaczynają się od 600 zł, a kończą nawet na 7000 zł. Wybór odpowiedniego modelu powinien być podyktowany potrzebami danej osoby, która stanie się posiadaczem elektrycznego dwukołowca. Poniżej znajduje się zestawienie cenowe wraz z wyjaśnieniem, czego można oczekiwać za tę kwotę.

Ile kosztuje hulajnoga elektryczna? Najtańsze modele do 1000 zł

Hulajnoga do 1000 zł to dobre rozwiązanie dla każdego, kto nie miał wcześniej styczności z takim środkiem transportu. Dobrze jest się na nich uczyć trzymania równowagi. To także świetny pomysł na prezent dla dziecka, ponieważ tańsze modele elektrycznych pojazdów są lżejsze, co z kolei ułatwia prowadzenie urządzenia. Moc takich sprzętów mieści się w granicach od 120 do 250 W. Modele dla dzieci mają obniżoną maksymalną prędkość poruszania. Parametr ten wynosi 6 lub 12 km/h. Maksymalna, dopuszczalna waga użytkownika hulajnogi do 1000 zł wynosi najczęściej około 100 kg. Istotna jest również kwestia jej ładowania. Zasięg na jednym ładowaniu w zależności od konkretnego modelu wynosi od 15 do 25 km, więc niczym nie odbiega od droższych krewniaków.

Hulajnoga elektryczna w granicach 1000 – 2000 zł

Średni przedział cenowy tego typu nowoczesnych urządzeń oscyluje między 1000 a 2000 zł. Jest to już nieco wyższy koszt, dlatego warto go dobrze przemyśleć. Przed zakupem najlepiej jest sprawdzić, jakie funkcje są do dyspozycji. W tej kwocie znajdują się modele o mocy silnika aż 350 W. Hulajnogi znajdujące się w średniej półce cenowej mają też większe koła. Dzięki temu jazda po nierównościach nie stanowi dla nich problemu. Ich rozmiar w zdecydowanej większości przypadków wynosi 8,5 lub 10 cali. Amortyzacja zarówno w przedniej, jak i tylnej części pojazdu sprawia, że nawet jazda na wyboistym terenie jest bardzo komfortowa. Ogumowane uchwyty kierownicy również wpływają na wygodniejszą jazdę. Takie detale są istotne szczególnie wtedy, gdy hulajnoga elektryczna używana jest codziennie. Być może niektórzy zastanawiają się, czy za tę cenę mogą dostać wariant z wbudowanym wejściem USB. Odpowiedź może zaskoczyć, ponieważ już niektóre modele z w tym przedziale posiadają taką opcję. Dzięki niej możliwe jest używanie pojazdu jako powerbanka. Rozładowany telefon lub słuchawki nie będą stanowiły problemu.

Hulajnogi elektryczne powyżej 2000 zł

Osobom, które mogą pozwolić sobie na większy wydatek, poleca się ultra nowoczesne pojazdy. Ich ceny zaczynają się od 2000 zł, a kończą na nawet 7000 zł. Oprócz wszystkich podstawowych, wymienionych już wcześniej funkcji, posiadają też wiele innych. Wyróżniają się przede wszystkim wyposażeniem w wyświetlacze. Posiadają także oświetlenie LED, praktyczny prędkościomierz oraz rozkładaną stopkę (choć ta występuje też w każdej innej hulajnodze). Wykonywane są zazwyczaj z łączonych materiałów, wśród których przeważa aluminium i stal. Zasięg na jednym ładowaniu potrafi wynosić nawet do 80 km. Choć koszt odgrywa tu istotną rolę, to nie on jest najważniejszy. Lepiej skupić się na oferowanych funkcjach oraz potrzebach osoby, która ma z niej korzystać.

Sprawdź też inne artykuły

More in:Technologia

1 Comment

  1. Pierwsza klasa artykuł!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.